شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۸

به همت کتابداران کتابخانه شهدای ملاثانی باوی انجام شد؛

اجرای طرح کتابخوانی «سفیر دانایی» در روستای ندافیه باوی

طرح سفیران دانایی روستای ندافیه باوی

طرح کتابخوانی «سفیر دانایی» با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و با مشارکت بانوان خانه‌دار کوی ابوذر روستای ندافیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان، امینه میاحی، مسئول کتابخانه شهدای ملاثانی از اجرای طرح  کتابخوانی «سفیر دانایی» با مشارکت زنان خانه‌دار کوی ابوذر روستای ندافیه باوی خبر داد و گفت: هدف از اجرای این طرح، ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ایجاد دسترسی به کتاب‌های پرمخاطب برای زنان خانه‌دار در روستاهای کمتر برخوردار است.

وی ادامه داد: زنان روستایی از بیشتر امکانات رفاهی شهری، مانند کتابخانه و مراکز فرهنگی برخوردار نیستند؛ به همین جهت با اجرای این طرح کتاب‌های پرمخاطب با موضوعات مبتلابه جامعه به این مناطق ارسال می‌شود. در این طرح کتاب‌های خوانده‌شده توسط یک شخص، به‌صورت امانی در اختیار همسایه وی قرار می‌گیرد و این سیر ادامه خواهد داشت. پس‌ازآن با عضویت در کتابخانه و صدور کارت، سارا بنی نعیم، بانوی کتاب‌خوان ساکن کوی ابوذر به‌عنوان نماینده بانوان روستا، کتاب‌های موردعلاقه بانوان را به امانت گرفته و پس از مطالعه در دو هفته به کتابخانه عودت می‌دهد.

مسئول کتابخانه شهدای ملاثانی  اظهار داشت: در بازده زمانی پنج‌ماهه به‌واسطه اجرای این طرح ۴۵ نفر از بانوان روستای ندافیه عضو کتابخانه شدند و ۳۵۰ عنوان کتاب به آنان امانت داده شد.