چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۵

با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی سمنان؛

مشکلات کتابخانه‌های عمومی شهرستان سمنان بررسی شد

بازدید

با حضور مدیرکل و معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان و رئیس شهرستان از کتابخانه‌های عمومی سمنان بازدید شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی سمنان، نورعلی غلامحسین‌نیا سماکوش در حاشیه این بازدیدها با اشاره به نقش مهم کتابداران در ترویج فرهنگ مطالعه گفت: از همه کتابداران استان می خواهم با توجه به نقش تعیین‌کننده این حرفه در رشد فرهنگ مطالعه، برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی در کتابخانه‌ها با جدیدت تلاش کنند.

وی با اشاره به این مطلب که سعی شده تا حتی الامکان مشکلات کتابداران و کتابخانه‌ها را که در دور اول بازدید گروه همیاری رفع کنیم بیان داشت: تجهیز کتابخانه‌ها به صورت سخت افزاری و نرم افزاری و بررسی مشکلات عمرانی از جمله فعالیت‌های انجام شده توسط این اداره کل در سال گذشته بود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان با اشاره به برگزاری  هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: کتابداران نقش بسزایی را در هرچه با شکوه تر برگزار شدن این جشنواره دارند.

سماکوش با تاکید بر اینکه این جشنواره  در ترویج فرهنگ مطالعه بسیار تاثیر گذار است از کتابداران خواستار معرفی منابع جشنواره به مخاطبان شد.

گفتنی است :در این بازدید با کتابداران گفتگو و همچنین مشکلات کتابخانه‌های عمومی امام خمینی (ره)،کومش، شهید شاطری، حکیم الهی، شهید همتی و امامزاده یحیی (ع) بررسی شد.