شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۸

با هدف پیگیری ساخت کتابخانه مرکزی اراک؛

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی با معاون عمرانی استاندار دیدار و گفت و گو کرد

دیدار با معاون استاندار

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی با معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، حجت الاسلام عباس دانشی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی با مهدی زندیه وکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی دیدار و گفتگو کرد.
معاون عمرانی استاندار مرکزی ضمن تبریک انتصاب حجت الاسلام دانشی به عنوان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی به تاریخچه ای از روند ساخت کتابخانه مرکزی اراک اشاره کرد و گفت: استان مرکزی به عنوان پایتخت مفاخر ایران شناخته می‌شود و در دوران معاصر، بزرگان و مشاهیر بسیاری از این استان در عرصه علم، فرهنگ و سیاست فعالیت داشته اند.
زندیه وکیلی گفت: متاسفانه امروزه شهر اراک را به عنوان قطب صنعتی و اقتصادی می‌شناسند و فرهنگ این دیار مغفول مانده است.
وی ادامه داد: توجه به فرهنگ مطالعه و کتابخوانی باعث تقویت فرهنگ جامعه خواهد شد و حمایت از کتابخانه‌های عمومی در این راستا نیز مورد تاکید ماست.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی نیز در این دیدار از تلاش‌های معاون محترم هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی که در مراحل مختلف پروژه کتابخانه مرکزی اراک تصویب طرح، اختصاص اعتبار و عملیات اجرایی آن را پیگیری کرده و بر انجام آن اصرار داشته اند، سپاسگزاری کرد و اظهار امیدواری کرد این پروژه مهم در جدول زمانی پیش بینی شده به بهره برداری برسد.
حجت الاسلام عباس دانشی خاطرنشان کرد: بدون شک کتابخانه مرکزی اراک پس از اتمام و بهره برداری، نگین شهر اراک و مایه خرسندی اهل دانش و دانایی استان خواهد شد.