چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۷

از سوی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛

برنامه ستاد اجرایی جشنواره کتابخوانی رضوی کرمان تشریح شد

ستاد هشتمین جلسه کتابخوانی رضوی استان کرمان

دبیر ستاد هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی استان کرمان در دومین جلسه این ستاد به تشریح برنامه‌های این اداره کل در اجرای جشنواره کتابخوانی پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی کرمان، محمدجواد حسین زاده، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان در جلسه ستاد استانی هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی اظهار داشت: سال گذشته ظرفیت‌های موجود در کتابخانه‌های عمومی استان و همچنین علاقه‌مندی مردم به شرکت در مسابقات کتابخوانی موجب همراهی بیش از ۵۰ هزار نفر از مردم این استان در جشنواره کتابخوانی شد. برنامه‌ریزی و هماهنگی مناسب اعضای ستاد هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در سال جاری نیز می‌تواند موجب معرفی اهداف جشنواره و ترغیب مخاطبان به حضور شود.

حسین زاده هدف از اجرای جشنواره کتابخوانی را ترویج فرهنگ رضوی و گسترش فرهنگ مطالعه منابع مرتبط با سیره امام رضا (ع) دانست و گفت: جشنواره کتابخوانی سال جاری نیز با معرفی ۷ عنوان کتاب در رده‌های سنی کودک، نوجوان و بزرگ‌سال به‌صورت فردی و خانوادگی و به شکل مکتوب و آنلاین برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به لزوم اطلاع‌رسانی جهت اجرای باشکوه این جشنواره گفت: استفاده از ظرفیت رسانه‌های محلی، اطلاع‌رسانی از طریق پیامک و پست الکترونیکی  و همچنین تعامل با دستگاه‌های فرهنگی استان می‌تواند موجب معرفی جشنواره کتابخوانی رضوی و افزایش جلب مشارکت مردمی شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با تأکید بر لزوم استفاده از تبلیغات محیطی در معرفی جشنواره، طراحی و چاپ پوستر، بنر و اقلام تبلیغاتی مرتبط و ارسال آن‌ها به کلیه کتابخانه‌های عمومی و ادارات فرهنگی استان، تهیه و توزیع لوح فشرده حاوی نسخه پی‌دی‌اف منابع مسابقه، ایجاد امکان مشارکت آنلاین داوطلبین و تعامل با خیرین و دستگاه‌های فرهنگی را ازجمله تمهیدات این اداره کل در برگزاری هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی دانست.

وی همچنین بر استفاده از ظرفیت‌های اطلاع‌رسانی فضای مجازی، جلب مشارکت حداکثری اقشار مختلف خصوصاً کودکان و نوجوانان، بهره‌گیری از فرصت ماه مبارک رمضان و شب‌های قدر و تعامل مناسب با رسانه‌های جمعی جهت معرفی منابع مسابقه تأکید کرد.

حسین زاده در پایان با اشاره به محدودیت ارسال منابع چاپی جشنواره کتابخوانی رضوی به کتابخانه‌های عمومی، اطلاع‌رسانی مطلوب جهت جلب مشارکت اقشار و گروه‌های مختلف به‌صورت آنلاین در جشنواره را یادآور شد.