شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۲

با هدف ایجاد همکاری‌های دوجانبه صورت گرفت؛

دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی قم با مدیر امور شعب بانک تجارت استان

گفتگوی مدیرکل کتابخانه هابامدیربانک تجاتر.png

حجت‌الاسلام‌والمسلمین جباری با هدف شکل‌گیری همکاری‌های دوجانبه در حوزه کتاب و کتابخوانی با مدیر امور شعب بانک تجارت استان قم دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی قم، با هدف همکاری‌های دوجانبه در حوزه کتاب و کتابخوانی حجت‌الاسلام‌والمسلمین امیرعطاء اله جباری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با مدیر امور شعب بانک تجارت استان قم دیدار و گفتگو کرد.

حجت‌الاسلام جباری در این دیدار اظهار داشت: اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم با ارائه و اجرای طرح‌ها و برنامه‌های مختلف و همچنین همراهی کتابداران خلاق و فعال، شاهد پویایی در حوزه پیشبرد فرهنگ کتابخوانی بوده است. در حال حاضر، بیشتر کتابخانه‌های عمومی دارای بخش کودک و نوجوان و کتابداران متخصص  هستند که با برگزاری نشست‌های متنوع، شاد و فرهنگی، باعث جذب خانواده‌ها و فرزندانشان به کتابخانه‌ها شده‌اند. سرمایه‌گذاری بر روی کودک و نوجوان به‌عنوان آینده‌سازان کشور، کاری ارزشمند است که در آینده شاهد ثمرات آن خواهیم بود.

وی منابع انسانی را بزرگ‌ترین سرمایه هر کشوری دانست و گفت: این منابع مهم، باید در مسیری درست و هدایت ‌شده برای پیشرفت یک کشور گام بردارند که لازمه و ضرورت این امر مهم توجه به مطالعه و کتابخانه است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قم، خواندن کتاب را  تفریحی لذت‌بخش دانست و گفت: مطالعه علاوه بر افزایش خرد و منطق، به ایجاد مهارت در اخذ تصمیم‌های درست در شرایط مختلف منجر می‌شود و آینده‌ای به‌دوراز ناهنجارهای اجتماعی به همراه خواهد داشت. 

وی به بخش بریل اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم اشاره کرد و افزود: این بخش به‌عنوان قطب تولیدکننده کتاب‌های بریل، امکان مطالعه برای روشندلان سراسر کشور را فراهم آورده است.

جباری در ادامه ضمن اشاره به هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی ابراز امیدواری کرد که استان قم به‌عنوان ام‌القری جهان اسلام با همکاری تمامی مسئولین و دستگاه‌های اجرایی شاهد مشارکت حداکثری مردم در این جشنواره باشد.

 مدیر امور شعب بانک تجارت استان نیز ضمن تقدیر از خدمات اداره کل کتابخانه‌های عمومی، شغل کتابداری را حرفه‌ای مقدس دانست و گفت: کتابداری، کتابخوانی و تشویق عموم مردم به مطالعه، رشد و پویایی جامعه را به دنبال دارد؛ همه باید در این زمینه با یکدیگر همکاری کنیم. در این راستا بانک تجارت آمادگی خود را برای همکاری با اداره کل کتابخانه‌های عمومی در حوزه کتاب، کتابخوانی و ترویج فرهنگ مطالعه اعلام می‌کند.