سه‌شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۹

با هدف ترویج کتابخوانی انجام شد؛

دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کرمانشاه و نویسنده کرمانشاهی

بازدید از کتابخانه شخصی استاد یوسفی

معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کرمانشاه با فرشید یوسفی، نویسنده و نخبه کرمانشاهی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی کرمانشاه، معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ۲۷ اردیبهشت‌ماه ضمن بازدید از کتابخانه شخصی استاد فرشید یوسفی، نویسنده و نخبه کرمانشاهی با وی دیدار و گفتگو کرد.

حسنی خونسار در این دیدار اظهار داشت: نویسندگان و نخبگان، گنجینه‌های هر سرزمین هستند که لازم است به آن‌ها توجه ویژه‌ای شود؛ استان کرمانشاه با داشتن تاریخ و فرهنگی غنی از دیرباز نخبگانی در خود جای داده است. مجموعه اداره کل کتابخانه‌های عمومی بر خود وظیفه می‌داند که با برگزاری برنامه‌های متنوعی از قبیل نقد و بررسی، رونمایی، خرید منابع بومی و تجلیل از نخبگان استانی، قدم کوچکی در جهت بزرگداشت این گنجینه‌های فرهنگی استان بردارد.

وی ضمن بازدید از کتابخانه شخصی استاد یوسفی گفت: کتابخانه استاد یکی از کتابخانه‌های شخصی شاخص استان، دارای منابعی غنی از نویسندگان بومی و مشاهیر ایران و جهان است.

در ادامه استاد یوسفی بیان کرد: توجه مدیران استانی به نویسندگان و فرهنگیان موجب دلگرمی است و مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با خرید کتاب‌های نویسندگان بومی به این حوزه اهتمام داشت.

در انتهای این نشست یوسفی از تألیف دو جلد کتاب در زمینه معرفی مشاهیر کرمانشاهی خبر داد و برای انتشار آن خواستار همراهی ادارات فرهنگی استان شد.