دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۸

با هدف ترویج فرهنگ مطالعه صورت گرفت؛

دیدار مدیران کل کتابخانه‌های عمومی و سازمان آموزش‌وپرورش استان لرستان

دیدار با مدیر آموزش و پرورش

مدیران کل کتابخانه‌های عمومی و سازمان آموزش‌وپرورش لرستان با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی در استان با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی لرستان، در این دیدار علی جهان‌آرا، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، مطالعه و آموزش را فصل مشترک فعالیت‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان و سازمان آموزش‌وپرورش دانست و بر ضرورت گسترش فرهنگ مطالعه و خدمات کتابخانه‌ای در میان دانش آموزان تأکید کرد.

جهان‌آرا با اشاره به اهمیت کتاب و کتاب‌خوانی در فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)،  اظهار داشت: نگاه ویژه معظم له به امر کتاب و کتاب‌خوانی و منویات ایشان در این زمینه مؤید لزوم توجه هر چه بیشتر مسئولین به این حوزه فرهنگی است.  

وی انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با سازمان آموزش‌وپرورش استان را فصل نوینی در انجام فعالیت‌های فرهنگی مشترک میان طرفین دانست و در خصوص استفاده از ظرفیت موجود برای اشاعه فرهنگ مطالعه در میان دانش آموزان ابراز امیدواری کرد.

رضا زینی وند مقدم، مدیرکل سازمان آموزش‌وپرورش لرستان نیز در این دیدار بر اهمیت مطالعه و نقش آن در ارتقای فرهنگ جامعه تأکید کرد و اظهار داشت: یکی از ضروریات اساسی جامعه بشری علم‌اندوزی و کتابخوانی است و  در این راستا باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که دسترسی آسان عموم مردم به کتاب فراهم شود.

وی با تأکید بر لزوم تعامل با اداره کل کتابخانه‌های عمومی و سازمان آموزش‌وپرورش، بیان کرد: یکی از ضروریات سازمان آموزش‌وپرورش سوق دادن دانش آموزان به سمت مطالعه و کتابخوانی است و کتابخانه‌های عمومی، مراکزی هستند که در تحقق این رسالت مهم فرهنگی نقش بسزایی دارند.

مدیرکل سازمان آموزش‌وپرورش لرستان در پایان گفت: امید است این دیدار منشأ همکاری‌های بیشتر طرفین در انجام فعالیت‌های فرهنگی در حوزه کتاب و کتاب‌خوانی باشد.