دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۱

هم‌زمان با ماه مبارک رمضان؛

افتتاحیه هشتمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی در شهرکرد برگزار شد

جشنواره رضوی

افتتاحیه هشتمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی در مرکز استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری، مراسم افتتاح هشتمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی در استان چهارمحال و بختیاری با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و با حضور فرهاد خلیل مقدم، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛ فرزاد رحیمی، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، جمعی از مسئولین، کارشناسان، معلمین و دانش آموزان ۳۰ اردیبهشت‌ماه در مرکز شماره ۳ کانون برگزار شد.

در مراسم افتتاحیه این جشنواره مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، ضمن تشریح شیوه برگزاری و شرکت علاقه‌مندان در این جشنواره، اظهار داشت: با استعانت از خداوند متعال و در سایه‌سار عنایات ویژه امام مهربانی، حضرت علی ابن موسی‌الرضا (ع)، امسال نیز نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای سومین بار، متولی برگزاری هشتمین جشنواره بین‌المللی کتاب‌خوانی رضوی است؛ ما نیز در استان چهارمحال و بختیاری هم‌زمان با سایر استان‌های کشور با افتخار این جشنواره بین‌المللی و مذهبی را با تمام توان پیش خواهیم برد.

خلیل مقدم ضمن دعوت از عموم مردم جهت شرکت در این مسابقه و تأکید بر لزوم مشارکت تمامی دستگاه‌های اجرایی استان، در خصوص برگزاری پرشکوه این جشنواره ابراز امیدواری کرد.

در ادامه این مراسم مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ضمن اشاره به اهمیت کتاب و کتاب‌خوانی به‌ویژه در قشر کودک و نوجوان و ضرورت نهادینه‌سازی این فرهنگ، در خصوص مشارکت با اداره کل کتابخانه‌های عمومی برای برگزاری باشکوه این جشنواره  قول مساعد داد.

رونمایی نمادین از کتاب‌های هشتمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی توسط مسئولین، معرفی تخصصی کتاب‌های گروه سنی کودک این جشنواره توسط مربیان کانون و پخش پویانمایی با موضوع امام رضا (ع) از دیگر برنامه‌های اجرای شده در این مراسم بود.

گفتنی است، هشتمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی از مجموعه برنامه‌های شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی امام رضا (علیه‌السلام) است. علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به کتابخانه‌های عمومی و یا از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد به آدرس www.iranpl.ir    به منابع این مسابقه و آخرین اخبار مربوط به آن دست یابند.