دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۲

با هدف تبلیغ جشنواره کتاب‌خوانی رضوی صورت گرفت؛

برپایی غرفه اداره کل کتابخانه‌های عمومی تهران در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم

جشنواره رضوی

غرفه اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران با هدف تبلیغ و معرفی منابع جشنواره کتاب‌خوانی رضوی در بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم برپا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی تهران، غرفه اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان به‌منظور تبلیغ و معرفی منابع جشنواره کتاب‌خوانی رضوی در بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم برپا شد. این اقدام با دو هدف تبیین، معرفی، دسترسی به منابع مسابقه و اطلاع‌رسانی مناسب در خصوص شرایط شرکت در جشنواره رضوی و همچنین معرفی کتابخانه‌های عمومی استان تهران برای عموم انجام شده است.

همچنین با توجه به اهمیت ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی میان کودکان، امکان برگزاری جلسات قصه‌خوانی و جمع خوانی و نیز مسابقه بزرگ نقاشی هشتمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی در این غرفه فراهم شده است.

کودکان با حضور در غرفه پس از شنیدن داستان‌هایی از کتاب‌ «مژده گل» نوشته محمود پوروهاب و «مهمان خراسان» نوشته سعید بیابانکی که از منابع بخش کودک جشنواره است، برداشت خود از داستان را تصویر کرده و در مسابقه شرکت می‌کنند.

اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران تا ۱۴ خردادماه، همه‌روزه از ساعت ۱۷ الی ۲۴ در شبستان اصلی مصلای امام خمینی (ره) پذیرای علاقه‌مندان خواهد بود.