چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۳

امام‌جمعه کاشمر تأکید کرد؛

لزوم اجرای برنامه‌های تبلیغی برای ترویج فرهنگ مطالعه

حضور امام جمعه کاشمر در کتابخانه امام خمینی(ره)

حجت‌الاسلام طباطبایی، امام‌جمعه کاشمر ضمن حضور در کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) بر لزوم اجرای برنامه‌های تبلیغی برای ترویج فرهنگ مطالعه تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی، با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در کتابخانه‌های عمومی و با توجه به تأثیر نقش مسئولین در تشویق مردم به مطالعه، امام‌جمعه کاشمر با حضور در کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) ساعات مطالعه شخصی خود را در این کتابخانه سپری کرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید کاظم طباطبایی در گفتگویی اظهار داشت: کتاب بهترین سرمایه و بهترین دوست است و شاید در باب هیچ موضوعی به‌اندازه کتاب صحبت نشده باشد اما متأسفانه هنوز در عمل اهمیت کتاب را نشان نداده‌ایم. وقتی به آمارهای مربوط به مطالعه در جامعه نگاه می‌کنیم به این نتیجه می‌رسیم که ارتباط و آشنایی جامعه با کتاب در سطح بسیار پایینی قرار دارد و این مسئله در تمامی اقشار جامه قابل‌مشاهده است.

امام‌جمعه کاشمر با تأکید بر لزوم اجرای برنامه‌های تبلیغی برای ترویج مطالعه یادآور شد: حضور اقشار مختلف و مسئولان به‌صورت نمادین در کتابخانه‌ها و مطالعه کتاب حتی برای دقایقی کوتاه، منجر به تشویق دیگران به امر کتابخوانی می‌شود؛ باید عزمی ملی و همگانی برای ترویج فرهنگ کتابخوانی و توجه و علاقه به کتاب در کشور ایجاد شود. ما دینی همچون اسلام و کتابی همچون قرآن داریم؛ اهمیتی که دین اسلام برای کتاب و خواندن قائل است بسیار تأمل‌برانگیز است؛ باید بیاندیشیم دینی که در کتاب خود به قلم سوگند یاد می‌کند چه پیامی دارد.

امام‌جمعه کاشمر تصریح کرد: امید است با حرکتی که در سال‌های اخیر آغاز شده، استقلال نهاد کتابخانه‌های عمومی و تلاشی که نیروهای این نهاد برای ترویج کتاب انجام می‌دهند، شاهد تغییر وضعیت مطالعه و کتابخوانی در کشور باشیم.

وی ضمن ابراز خرسندی از حضور در این کتابخانه، این مرکز فرهنگی را مکانی آرام‌بخش توصیف کرد.