یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۷

استاندار خراسان شمالی در بازدید از کتابخانه مرکزی بجنورد؛

کتابخانه‌های عمومی درفرایند توسعه فرهنگی و اجتماعی جامعه، نقش اساسی دارند

بازدید استاندار از کتابخانه مرکزی

استاندار خراسان شمالی در بازدید از کتابخانه مرکزی بجنورد ضمن اشاره به اهمیت مقوله کتاب و کتابخوانی، گفت: کتابخانه‌های عمومی پایگاه خواست متنوع جامعه هستند و به عنوان سرمایه‌های فرهنگی در عرصه و فضای عمومی جامعه ایفای نقش می کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی  خراسان شمالی، محمد رضا صالحی استاندار و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی استان به همراه تعدادی از مدیران ارشد استان، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر بجنورد از روند آماده سازی کتابخانه مرکزی بجنورد بازدید کرد.

محمد رضا صالحی در این بازدید با تأکید بر  تسهیل در استفاده از کتاب برای علاقه مندان گفت: کتاب باید در دسترس همه مردم قرار بگیرد و کتابخانه‌ها باید با امکانات روزآمد و همگام با تکنولوژی و نیازهای مخاطبین پیش بروند.

صالحی با بیان اینکه مشکلات کتابخانه‌های عمومی استان را در اسرع وقت پیگیری می کنیم، عنوان کرد: باید برای شاداب سازی و فضای با نشاط  کتابخانه‌ای در استان تلاش لازم صورت گیرد و دولت در کمک به این امر همت خود را به کار خواهد بست.

وی افزود: با کمک دهیاری‌ها و اعضای شورای اسلامی و آموزش  و پرورش تلاش خواهیم کرد برای روستاهای با جمعیت بالا حداقل یک مکان بعنوان ایستگاه کتاب و مطالعه فراهم کنیم.

استاندار خراسان شمالی با بازدید از بخش‌های مختلف کتابخانه مرکزی روند آماده سازی منابع  کتابخانه را بسیار مثبت اعلام کرد و  افزود: استان خراسان شمالی با داشتن گنجینه  فرهنگ‌ها در دل خود ظرفیت  داشتن چندین کتابخانه  استاندارد  را دارد و مردم فرهنگی و کتابخوان استان از افتتاح و بهر برداری این پروژه های فرهنگی استقبال خوبی می کنند.

علی‌محمد جهانی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان نیز در این بازدید با معرفی بخش‌های مختلف کتابخانه به استاندار و سایر بازدید کنندگان شور و اشتیاق کتابداران استان در ثبت و آماده سازی منابع کتابخانه را وصف ناشدنی دانست و عنوان‌کرد: همه کارکنان و کتابداران کتابخانه‌های عمومی  استان با همت مضاعف برای ارائه خدمات مطلوب کتابخانه‌ای در این کتابخانه تلاش می کنند و امید به خدا در آینده نزدیک شاهد حضور بی نظیر مردم در این کتابخانه خواهیم بود.