یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۶

نماینده ولی‌فقیه در همدان مطرح کرد؛

جشنواره کتابخوانی رضوی الگوی برجسته‌سازی گفتمان اسلامی است

امام جمعه همدان/ جشنواره رضوی

نماینده ولی‌فقیه در همدان با اشاره به اهمیت برگزاری برنامه‌های فرهنگی از قبیل جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی الگویی برای برجسته کردن گفتمان اسلامی در جامعه است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی همدان، به مناسبت برگزاری هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، عاطفه زارعی، دبیر ستاد برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی به همراه جمعی از اعضای این ستاد با آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی، امام‌جمعه همدان و نماینده ولی‌فقیه در استان دیدار کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان ضمن تقدیر از عملکرد اداره کل کتابخانه‌های عمومی همدان در برگزاری دوره‌های پیشین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی، تلاش در این حوزه را امری مقدس و شایان تجلیل دانست.

آیت‌الله طه‌محمدی با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ اهل‌بیت (علیه‌السلام) در جامعه اظهار داشت: یکی از بهترین و اثرگذارترین شیوه‌های ترویج فرهنگ نورانی اهل‌بیت (علیه‌السلام) استفاده از بستر کتاب و کتاب‌خوانی است. یکی از اصول برجسته در ترویج اسلام، اهتمام به مطالعه و جایگاه تفکر و اندیشه در اسلام بوده است؛ عمق‌بخشی به اطلاعات و دانش عمومی در رابطه با سبک زندگی و آموزه‌های دینی از نیازهای ضروری جامعه است.

نماینده ولی‌فقیه در همدان با اشاره به اهمیت برگزاری برنامه‌های فرهنگی از قبیل جشنواره کتاب‌خوانی رضوی، بیان کرد: معرفی کتاب‌های غنی و ارزشمند با موضوع امام رضا (علیه‌السلام) به عموم مردم، از کارکردهای مفید این جشنواره محسوب می‌شود.

وی با اشاره به ‌ضرورت تبیین مبانی و جهان‌بینی ناب اسلام محمدی  تصریح کرد: جشنواره کتابخوانی رضوی الگویی برای برجسته کردن گفتمان اسلامی در جامعه است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان نیز در این دیدار ضمن تقدیر از حمایت‌های امام‌جمعه همدان و نماینده ولی‌فقیه در استان، توصیه‌ها و رهنمودهای وی را در اجرای موفق جشنواره‌ها اثربخش دانست. زارعی با اشاره به موفقیت این اداره کل در برگزاری جشنواره رضوی در سال گذشته خاطرنشان کرد: رشد بیش از چهار برابری شرکت‌کنندگان در جشنواره حکایت از اثرگذاری این جشنواره در بین آحاد جامعه دارد.

وی با اشاره به طیف گسترده مخاطبان این جشنواره خاطرنشان کرد: با توجه به منابع ارائه‌شده در این جشنواره اقشار مختلف مردمی از خردسالان تا بزرگ‌سالان می‌توانند در آن شرکت کنند که این نقش بسزایی در ترویج فرهنگ و سیره اهل‌بیت (علیه‌السلام) خواهد داشت.

دبیر ستاد برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی در استان همدان به تمهیدات ویژه این اداره کل برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر این جشنواره در بیش از ۱۱۱ باب کتابخانه عمومی استان اشاره کرد و گفت: همیاری و هم‌افزایی تمامی دستگاه‌های استانی در این زمینه قطعاً به نتیجه‌ای پربارتر می‌انجامد.

در پایان این نشست مجموعه کتاب‌های هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی با هدف تبیین آن در جلسات به نماینده ولی‌فقیه در استان اهدا شد.