یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۵

با هدف ترویج فرهنگ مطالعه انجام شد؛

دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی با مسئولان استان مرکزی

دیدار با قربانپور

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی با هدف ترویج فرهنگ مطالعه با مسئول دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان و مدیرکل تبلیغات اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی مرکزی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با هدف ترویج فرهنگ مطالعه با حجت‌الاسلام بنافی، مسئول دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان و حجت‌الاسلام صفر قربانپور، مدیرکل تبلیغات اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

حجت‌الاسلام دانشی در دیدار با مسئول دفتر نماینده ولی‌فقیه، توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه را یکی از مهم‌ترین رسالت‌های دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی و دینی دانست و در خصوص ارائه خدماتی مؤثر در این عرصه اظهار امیدواری کرد.

مسئول دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی نیز ضمن تبریک انتصاب حجت‌الاسلام دانشی به‌عنوان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی بیان کرد: تلاش و کوشش برای ترویج کتاب و کتابخوانی وظیفه ماست؛ مراکز برپایی آیین نماز جمعه و حوزه‌های علمیه ظرفیت‌های مناسبی برای فعالیت‌های فرهنگی حوزه کتاب هستند؛ در این حوزه ما آماده همکاری با اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هستیم.

همچنین حجت‌الاسلام صفر قربانپور، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان در دیدار با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی اظهار داشت: اداره کل تبلیغات اسلامی استان آمادگی دارد تا در زمینه مباحث مرتبط با کتاب و کتابخوانی، برنامه‌های مشترکی با اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان برگزار کند.

وی افزود: در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی همگی وظیفه داریم به نحو مطلوب به ارائه خدمت بپردازیم؛ سازمان تبلیغات اسلامی ظرفیت خوبی برای گسترش فرهنگ مطالعه و مسابقات کتابخوانی در اختیار دارد که با همکاری یکدیگر می‌توانیم برنامه‌های فرهنگی اثرگذاری طراحی و اجرا کنیم.

در ادامه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی اظهار داشت: همکاری دستگاه‌های فرهنگی در استان یک ضرورت منطقی است و این اداره کل از هرگونه همکاری و هم‌افزایی فرهنگی به‌ویژه در عرصه کتاب و مطالعه استقبال می‌کند.