چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۵

به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فردوس انجام شد؛

موزه مردم‌شناسی فردوس میزبان برنامه «شبی با کتاب»

کتاب خوان

ویژه‌برنامه «شبی با کتاب» به همت اداره کتابخانه‌های عمومی فردوس در کافه کتاب موزه مردم‌شناسی این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان جنوبی، ملیحه اسدی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فردوس با اعلام این خبر گفت: امروزه اهمیت و جایگاه کتاب و کتاب‌خوانی بر هیچ‌کس پوشیده نیست. در دنیای کنونی، هرروز مردم بیشتر و بیشتر تأثیر کتاب و کتاب‌خوانی را بر زندگی خود احساس می‌کنند. مطالعه موجب شکل‌گیری ارزش‌های گوناگون در ذهن می‌شود؛ حساسیت انسان را رشد می‌دهد و احترام به دیگران را به وی می‌آموزد. در اثر مطالعه سؤالاتی در ذهن انسان شکل می‌گیرد که تلاش برای یافتن پاسخ آن‌ها،‌ ذهن را خلاق می‌کند؛ با بهره‌گیری از تخیل دنیایی بزرگ و پهناور در مقابل چشمان انسان گشوده می‌شود.

اخروی، استاد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه فرهنگیان نیز با تأکید بر اهمیت داستان،‌رمان و مطالعه در این حوزه، ‌بیان کرد: در جامعه کنونی و به‌ویژه در بین مراجعان کتابخانه‌های عمومی علاقه فراوانی به داستان و رمان وجود دارد؛ چراکه این‌گونه از ادبیات می‌تواند بیشترین تأثیر را به لحاظ اخلاقی، اجتماعی و فرهنگی داشته باشد.

در ادامه این برنامه نشست کتاب‌خوان با معرفی ۷ کتاب برگزار شد. «روی ماه خداوند را ببوس» نوشته مصطفی مستور، انتشارات مرکز/ توسط: مرضیه مصلحی (دانشجو)، «بلندی‌های بادگیر» نوشته امیلی برونته، انتشارات روزگار/ توسط: فاطمه حلوائی لنگه (دانشجو)، «چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم» نوشته زویا پیرزاد، انتشارات مرکز/ توسط: فرشته ناصحی (دانشجو)، «چگونه کتاب بخوانیم؟» نوشته مارتیمر جی آدلر، انتشارات به نشر/ توسط: ملیحه اسدی (رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فردوس)، «گلستان یازدهم» نوشته بهناز ضرابی زاده، انتشارات سوره مهر/ توسط: فاطمه صالح نیا (کتابدار)، «رهش» نوشته رضا امیرخوانی، انتشارات افق/ توسط: احمد ایادی (کتاب‌فروش) و «تربیت سالم در مدرسه» نوشته جین نلسن، انتشارات سازوکار/ توسط: سیدمحمد متولی (استاد دانشگاه) آثار ارائه شده در این نشست بود.

این برنامه با بازدید حاضرین از  موزه مردم‌شناسی به پایان رسید.