یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۱

با حضور جمعی از بانوان؛

کتاب «زایو» در کتابخانه شهید بهشتی خمین جمع‌خوانی شد

جمع خوانی خمین

با حضور جمعی از بانوان، کتاب «زایو» در کتابخانه شهید بهشتی شهر خمین معرفی و جمع خوانی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، با حضور جمعی از بانوان، کتاب «زایو» نوشته مصطفی رضایی کلورزی در کتابخانه عمومی شهید بهشتی شهر خمین معرفی و جمع خوانی شد.
کتابدار کتابخانه شهید بهشتی گفت: کتاب «زایو» از سری کتاب‌های معرفی شده در طرح کتاب‌خوان ماه می باشد و در این جلسه بخش‌هایی از کتاب با همکاری بانوان عضو کتابخانه قرائت شد.
وی افزود: جمع خوانی کتاب با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و بالا بردن سطح مطالعه مفید در میان تمام اقشار جامعه صورت می گیرد. 

همچنین  به مناسبت روز بزرگداشت فردوسی، مراسم شاهنامه‌خوانی با حضور بانوان خانه دارعضو کتابخانه عمومی شهید بهشتی شهر خمین برگزار شد.
در این برنامه ابتدا درباره حکیم ابوالقاسیم فردوسی، نوع شعر و متن کتاب توضیحاتی ارائه شد و در ادامه هریک از بانوان عضو کتابخانه به بلندخوانی بخش هایی از کتاب شاهنامه پرداختند.
کتابدار کتابخانه شهید بهشتی با اشاره به اهمیت شاهنامه در ادبیات فارسی و لزوم آشنایی اقشار مختلف جامعه با آن گفت :کتابخانه به عنوان یک قطب فرهنگی می‌تواند با برگزاری فعالیت‌های جنبی، ساعات خوبی را در کنار مطالعه کردن برای اعضاء به وجود آورد.