یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۸

با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی سمنان؛

مشکلات کتابخانه‌های عمومی شهرستان آرادان بررسی شد

بازدید

دور دوم بازدیدهای گروه همیاری با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان در کتابخانه‌های شهرستان آرادان و بررسی وضعیت کتابخانه‌های این شهرستان انجام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی سمنان، دور دوم بازدیدهای گروه همیاری با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در کتابخانه‌های شهرستان آرادان و بررسی وضعیت کتابخانه‌های این شهرستان انجام شد.

نورعلی غلامحسین‌نیا سماکوش در حاشیه این بازدیدها با اشاره به نقش مهم کتابداران در ترویج فرهنگ مطالعه گفت: با توجه به نقش تعیین‌کننده این حرفه در رشد فرهنگ مطالعه از تمامی کتابداران استان می‌خواهم برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی در کتابخانه‌ها با جدیدت تلاش کنند.

وی ادامه داد: تجهیز کتابخانه‌ها به لحاظ سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و بررسی مشکلات عمرانی ازجمله فعالیت‌هایی بود که پس از اتمام دوره نخست بازدید گروه همیاری به‌منظور بهبود وضعیت موجود انجام شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان  با اشاره به برگزاری  هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی،‌ خواستار تلاش کتابداران برای برگزاری باشکوه‌تر این جشنواره نسبت به سال گذشته شد.

طی این بازدید مشکلات کتابخانه‌های عمومی شهید فهمیده، باهنر و مرحوم ترامشلو شهرستان آرادان بررسی شد.

گفتنی است، سال گذشته مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان به همراه معاون و کارشناسان مربوطه در راستای اجرای بازدید گروه همیاری از ۵۲کتابخانه عمومی بازدید کرد و به بررسی مشکلات پرداخت.