یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۹

در هفته چهارم اردیبهشت ماه برگزار شد؛

برنامه های فرهنگی کتابخانه های عمومی شهرستان بیرجند

برنامه های فرهنگی کتابخانه های عمومی شهرستان بیرجند (سری دوم)

کتابخانه های عمومی ۹ دی، محمدتقی کریم پور، محمدعلی کریم پور و الغدیر بیرجند در هفته چهارم اردیبهشت ماه برنامه های فرهنگی متنوعی اجرا کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان جنوبی، کتابخانه های عمومی ۹ دی، محمدتقی کریم پور، محمدعلی کریم پور و الغدیر بیرجند برنامه هایی از قبیل نشست جمع خوانی، معرفی کتاب، نمایشگاه کتاب، شاهنامه خوانی و مسابقه نقاشی برگزار کردند.

نشست جمع خوانی کتاب رستم و اسفندیار در کتابخانه ۹ دی
کتاب «رستم و اسفندیار» یکی از مجموعه کتاب‌های ۱۲ جلدی «نامه نامور» است که به داستان نبرد رستم و اسفندیار پرداخته است. مرجان فولادوند در بازنویسی این کتاب، به ساده‌نویسی متن اکتفا نکرده و فهم و تفسیر خود از داستان را نیز در آن وارد کرده است. بخش هایی از این کتاب پس از معرفی در کتابخانه ۹ دی توسط اعضا خوانده شد.
نمایشگاه کتاب «نامه نامور» در کتابخانه ۹ دی
این نمایشگاه به مناسبت روز بزرگداشت فردوسی در کتابخانه ۹ دی برگزار شد. در این نمایشگاه مجموعه کتابهای قصه های شاهنامه به نمایش گذاشته شد.
نشست جمع خوانی کتاب «امام مهدی(عج)» در کتابخانه محمدتقی کریم پور
کتاب «امام مهدی (عج)» نوشته حسین فتاحی از انتشارات قدیانی در کتابخانه محمد تقی کریم پور با حضور جمعی از اعضای کودک و نوجوان جمع خوانی شد.
نشست جمع خوانی کتاب «ایمنی در خانه» در کتابخانه محمدتقی کریم پور
کتاب «ایمنی در خانه» نوشته پتی میرز گراس منتشر شده از انتشارات فنی ایران با حضور جمعی از اعضای کودک کتابخانه محمدتقی کریم پور جمع خوانی شد. در این جلسه، کودکان با مواد و وسایل خطرساز آشنا و از پیامدها و آسیب های احتمالی دست زدن به این وسایل، مطلع شدند.
برپایی مسابقه نقاشی در کتابخانه محمدتقی کریم پور
مسابقه نقاشی با حضور جمعی از اعضای کودک کتابخانه محمدتقی کریم پور برگزار شد. موضوع نقاشی، آزاد بوده و در پایان به نقاشی های دارای خلاقیت جوایزی اهدا شد.
نشست معرفی و جمع خوانی کتاب «زال و سیمرغ» در کتابخانه محمدعلی کریم پور
به مناسبت روز بزرگداشت فردوسی کتاب «زال و سیمرغ» از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در کتابخانه محمدعلی کریم پور معرفی و جمع خوانی شد. این کتاب، اقتباسی از کتاب «شاهنامه» اثر حکیم ابوالقاسم فردوسی به زبان نثر، به همراه نقاشیهای زیبا و متناسب است.
برگزاری نمایشگاه تخصصی کتاب «فردوسی نامدار»
به مناسبت فرارسیدن روز ۲۵ اردیبهشت روز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی نمایشگاه تخصصی کتاب تحت عنوان فردوسی نامدار برگزار شد. این نمایشگاه به مدت یک هفته از ۲۳ اردیبهشت در معرض دید علاقمندان قرار دارد.
مسابقه نقاشی در بخش تخصصی کتابخانه الغدیر
مسابقه نقاشی بین کودکان با هدف ایجاد محیط شاد و مفرح و خاطره انگیز برای این عزیزان در بخش تخصصی کودک کتابخانه الغدیر برگزار شد.