یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۴

به میزبانی دبیرستان دخترانه فرزانگان جهان علوم اردبیل؛

نشست دورهمی کتاب خوانی ویژه دبیران برگزار شد

دورهمی کتاب خوانی

نشست دورهمی کتاب خوانی ویژه دبیران با مشارکت آموزش‌وپرورش ناحیه دو اردبیل و کتابخانه‌های عمومی در دبیرستان دخترانه فرزانگان جهان علوم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی اردبیل، با مشارکت آموزش‌وپرورش ناحیه دو اردبیل و کتابخانه‌های عمومی نشست دورهمی کتاب‌خوانی ویژه دبیران با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، مدیر آموزش‌وپرورش ناحیه دو اردبیل و جمعی از علاقه‌مندان در دبیرستان دخترانه فرزانگان جهان علوم برگزار شد.

در ابتدای این مراسم مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان به نقش تمدن ساز کتاب در جامعه اسلامی اشاره کرد و گفت: تمدن‌های اسلامی با الهام از تعالیم موجود در کتاب‌های دانشمندان اسلامی و همچنین قرآن و نهج‌البلاغه، سرآمد دوران بوده‌اند و در زمانی که سایر کشورها در قعر علمی به سر می‌بردند دانشمندان جوامع اسلامی در علوم مختلف پیشرفت‌های قابل‌توجهی از خود به یادگار گذاشتند.

وی به اقتباس کشورهای اروپایی از یافته علمی در حوزه‌های ریاضیات، پزشکی، نجوم، ادبیات و ... در دوران شکوفایی اسلامی اشاره کرد و افزود: نظریه‌های علمی دانشمندان آن دوره هم‌اکنون نیز موردتوجه مجامع علمی جهان است.

در ادامه این مراسم کتاب «بازی کودک در اسلام» توسط دبیران دبیرستان فرزانگان علوم موردبررسی و جمع خوانی قرار گرفت. این کتاب حاوی مطالبی ارزنده در خصوص تربیت کودک و همچنین نحوه بازی والدین با کودکان است و نقش اسباب‌بازی‌ها را در شکل‌گیری شخصیت فرزندان موردتوجه قرار می‌دهد.