چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۵

به مناسبت روز بزرگداشت فردوسی و پاسداشت زبان فارسی؛

عصر شعر دانش‌آموزی در اشتهارد برگزار شد

عصر شعر دانش‌آموزی در اشتهارد برگزار شد

عصر شعر دانش‌آموزی به مناسبت روز بزرگداشت فردوسی به همراه تجلیل و قدرانی از شاعران و فعالان عرصه زبان فارسی در تالار شهرداری اشتهارد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی البرز،  با حضور جمعی از مسئولین و ادیبان شهرستان اشتهارد، عصر شعر دانش‌آموزی به مناسبت روز بزرگداشت فردوسی به همراه تجلیل و قدرانی از شاعران و فعالان عرصه زبان فارسی در تالار شهرداری اشتهارد برگزار شد.

داود اسدی سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی اشتهارد با اعلام این خبر گفت: به‌منظور آشنایی نسل جوان با گنجینه‌های تاریخی و ادبی سرزمین ایران اسلامی، عصر شعر دانش‌آموزی از سوی کانون ادبی عمارت دل اشتهارد و با حمایت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ساعت ۱۷ روز دوشنبه (۲۴ اردیبهشت‌ماه) در تالار شهرداری این شهر برگزار شد. شعرخوانی دانش آموزان و سخنرانی عرب، استاد دانشگاه و پژوهشگر حوزه ادبی از برنامه‌های این نشست بود.

وی با اشاره به ‌روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی گفت: فردوسی، شاعر پرآوازه ایرانی، میراث دار ادبیات پارسی ایران‌زمین و شاهنامه بلندترین و زیباترین نماد و تجلی حکمت پارسی است که خرد و دانایی را به جهان بشریت عرضه کرده است.

اسدی همچنین از تشکیل حلقه‌های اولیه شاهنامه‌خوانی هم‌زمان با آغاز فصل تابستان در کتابخانه‌های عمومی اشتهارد خبر داد.