دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۸

به همت مسئول کتابخانه عمومی فاطمیه شهرستان گلپایگان؛

نشست کتاب‌خوان در مدرسه ولیعصر(عج) گلپایگان برگزار شد

برگزاری نشست کتاب‌خوان به همت مسئول کتابخانه فاطمیه گلپایگان

نشست کتاب‌خوان مدرسه‌ای به همت مسئول کتابخانه عمومی فاطمیه شهرستان گلپایگان و با حضور جمعی از دانش‌آموزان پایه پنجم ابتدایی در مدرسه ولیعصر(عج) این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌ های عمومی استان اصفهان، در ابتدای این نشست افشین شفیعی، مسئول کتابخانه عمومی فاطمیه شهرستان گلپایگان مطالبی در خصوص اهمیت کتاب و کتابخوانی و شرایط عضویت در کتابخانه‌های عمومی برای دانش‌آموزان ارائه کرد و در ادامه دانش‌آموزان حاضر به معرفی  و اشتراک‌گذاری کتاب‌های مورد نظر خود پرداختند.

در این نشست مجموعه کتاب‌های «باهوش‌ها» با عناوین «آزمایش‌هایی درباره محیط زیست»، «آزمایش‌هایی درباره نور و سایه»، «آزمایش‌هایی درباره ضربه‌ها و صدا» و «آزمایش‌هایی درباره رنگ‌ها» نوشته روت گلرسن، ترجمه ملیحه شکوهی و همچنین  کتاب‌ «بازی می کنم ویاد می‌گیرم: فعالیت‌های علمی درباره ریاضی و طبیعت» نوشته جانیس وان کلیو، ترجمه زهرا جعفری توسط دانش‌آموزان پایه پنجم ایتدایی مدرسه ولیعصر(عج) معرفی شد.

نشست‌های کتاب‌خوان مدرسه‌ای با هدف افزایش ضریب نفود نشست‌های کتاب‌خوان و سهولت بهره‌مندی دانش‌آموزان، در مدارس برگزار می‌شود که طی آن کتابداران، معلمان و دانش‌آموزانی که تمایل به ارائه معرفی کتاب دارند به معرفی کتاب‌های خوانده شده خود می‌پردازند.