یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۲

تصویرها گزارش می‌دهند؛

فعالیت‌های بهاری کتابخانه‌های عمومی فسا در قاب دوربین

برنامه های کتابخانه های عمومی فسا

چهار کتابخانه عمومی شهرستان فسا با هدف گسترش فرهنگ مطالعه و جذب هرچه بیشتر مخاطب به کتابخانه‌های عمومی میزبان فعالیت‌های گسترده کتابخوانی و ترویجی شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس، به مناسبت گرامیداشت عید مبعث، برنامه قصه‌گویی و قصه‌خوانی  با حضور کودکان و والدین در بخش کودک کتابخانه عمومی آیت‌الله احمد بهشتی فسا  برگزار شد.

کتابخانه عمومی آیت‌الله بهشتی به مناسبت گرامیداشت  ولادت حضرت امام حسین (ع) و روز پاسدار و نیز ولادت حضرت ابوالفضل‌العباس (ع) و روز جانباز مراسم خاطره گویی با حضور فرزندان شاهد، ایثارگر و جانباز و جمعی از اعضای کتابخانه برپا کرد.

همچنین به مناسبت اعیاد شعبانیه و سالروز ولادت منجی عالم بشریت حضرت حجت ابن‌الحسن (عج)، نمایشگاه موضوعی کتاب در مجموعه کتابخانه عمومی آیت‌الله احمد بهشتی فسا برپا شد. در این نمایشگاه بیش از ۱۵۰ عنوان از کتاب‌هایی با موضوع مهدویت و زندگانی حضرت مهدی (عج) و... در معرض دید اعضا و مراجعین قرار گرفت.

کتابخانه عمومی شهید جاویدی فسا نیز به مناسبت عید مبعث، اعیاد شعبانیه و نیمه شعبان، سه نمایشگاه موضوعی کتاب برپا کرد.

جمع خوانی کتاب «جنگجوی نقاب‌دار» توسط اعضای کودک و قصه‌گویی از کتاب «امام اول» به مناسبت ولادت حضرت امام علی (ع) ازجمله برنامه‌های بخش کودک کتابخانه جاویدی بود.

همچنین جلسه سخنرانی و پرسش و پاسخ با موضوع مهدویت، با حضور مدرس حوزه علمیه خواهران برای اعضای کتابخانه عمومی شهید جاویدی برگزار شد.

کتابخانه عمومی بقیه‌الله (عج) میانشهر فسا نیز با برگزاری نشست کتاب‌خوان و معرفی کتاب «سلام بر ابراهیم (زندگی شهید ابراهیم هادی)» و همچنین برپایی نمایشگاه کتاب شعبانیه و مهدویت  میزبان علاقه‌مندان بود.

       

کتابخانه عمومی غدیر ششده فسا نیز با برپایی جلسات مستمر قصه‌گویی در مهدکودک‌ها و مدارس شهر، کتاب‌های خواندنی را به کودکان معرفی کرد.

برگزاری کلاس‌های آموزش قرآن و احکام ویژه بانوان و جشن میلاد حضرت زهرا و روز مادر در کتابخانه عمومی غدیر ششده فسا با همکاری مهدکودک سبحان نیز ازجمله برنامه‌های این کتابخانه بود.