یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۲

با هدف تبیین برنامه‌های اجرایی کتابخانه‌ها؛

جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه‌های عمومی زنجان برگزار شد

اولین جلسه شورای اداری در سال 97

نخستین جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان در سال ۹۷ با هدف تبیین برنامه‌های اجرایی کتابخانه‌ها برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی زنجان، نخستین جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان در سال ۹۷، ۲۰ اردیبهشت‌ماه با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، رؤسای ادارات شهرستان‌ها و کارکنان ستادی در کتابخانه عمومی شهید چمران چورزق شهرستان طارم برگزار شد.

امیرعلی نیکبخش، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در این نشست، با اشاره به همایش سراسری مدیران کل کتابخانه‌های عمومی استان‌های کشور و سخنان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیرکل نهاد، اظهار داشت: تمام تلاش ما معطوف بر اینست که در راستای رسیدن به افق ۱۴۰۴ گام‌های مؤثری برداریم؛ به همین دلیل نیازمند تلاش و همت مضاعف تمامی همکاران در تمامی سطوح فعالیت هستیم.

وی افزود: برنامه‌های امسال بر سه محور کلی تنظیم‌ شده و انتظار می‌رود رؤسای شهرستان‌ها در جلسات خود با کتابداران و مسئولین کتابخانه‌های عمومی موارد ذکرشده را بررسی و در دستور کار قرار دهند. افزایش ده‌درصدی اعضا و منابع، پیگیری احداث کتابخانه‌های خیرساز، اجرای مستمر یک روز کاری در کتابخانه‌های عمومی توسط رؤسای شهرستان‌ها، پیگیری پرداخت منظم نیم درصد شهرداری‌ها باید در اولویت کاری رؤسای شهرستان‌ها قرار گیرد.

نیکبخش همچنین با اشاره به برگزاری موفق هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، خواستار همکاری و همدلی کتابداران برای برگزاری شایسته این جشنواره در سال جاری شد.

در ادامه معاونین اداره کل، کارشناسان ستادی و رؤسای شهرستان‌ها نیز ضمن ارائه گزارشی از برنامه‌های حوزه‌ تخصصی خود در سال جاری، به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند.

گفتنی است، در حاشیه این نشست دومین جلسه ستاد اقامه نماز استان نیز تشکیل شد. در این جلسه ضمن ارائه گزارش پیگیری مفاد تصویب‌شده در اولین جلسه شورای اقامه نماز توسط دبیر شورا، مقرر شد روسای شهرستان‌ها با بررسی موردی کتابخانه‌ها، مشکلات مربوط به نمازخانه کتابخانه‌های عمومی را در اسرع وقت جهت پیگیری شناسایی کنند.