یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۱

به مناسبت روز بزرگداشت فردوسی؛

عصر شعر دانش‌آموزی در اشتهارد برگزار می‌شود

شعر

سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اشتهارد از برگزاری عصر شعر دانش‌آموزی به مناسبت روز بزرگداشت فردوسی در تالار شهرداری اشتهارد خبر داد.

سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اشتهارد از برگزاری عصر شعر دانش‌آموزی به مناسبت بزرگداشت روز فردوسی در روز دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ساعت ۱۷ در تالار شهرداری این شهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی البرز، داود اسدی سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی اشتهارد با اعلام این خبر گفت: به‌منظور آشنایی نسل جوان با گنجینه‌های تاریخی و ادبی سرزمین ایران اسلامی، عصر شعر دانش‌آموزی از سوی کانون ادبی عمارت دل اشتهارد و با حمایت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ساعت ۱۷ روز دوشنبه (۲۴ اردیبهشت‌ماه) در تالار شهرداری این شهر برگزار می‌شود. شعرخوانی دانش آموزان و سخنرانی عرب، استاد دانشگاه و پژوهشگر حوزه ادبی از برنامه‌های این نشست خواهد بود.

وی با اشاره به ‌روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی گفت: فردوسی، شاعر پرآوازه ایرانی، میراث دار ادبیات پارسی ایران‌زمین و شاهنامه بلندترین و زیباترین نماد و تجلی حکمت پارسی است که خرد و دانایی را به جهان بشریت عرضه کرده است.

اسدی همچنین از تشکیل حلقه‌های اولیه شاهنامه‌خوانی هم‌زمان با آغاز فصل تابستان در کتابخانه‌های عمومی اشتهارد خبر داد.