شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۹

با حضور نویسنده کتاب؛

سفرنامه‌های «منصور ضابطیان» در بافق نقد شد

سفرنامه‌های «منصور ضابطیان» در بافق نقد شد

سفرنامه‌های «منصور ضابطیان» با حضور این نویسنده در جمع اهالی کتاب دوست شهرستان بافق نقد و بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی یزد، در مراسمی با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی یزد، فرماندار بافق و جمع زیادی از اهالی کتاب و کتابخوانی، کتاب‌ها و سفرنامه‌های منصور ضابطیان، مجری و نویسنده مطرح کشوری در بافق موردنقد و بررسی قرار گرفت.

منصور ضابطیان در این نشست با اشاره به اولین سفر خود به بافق و ابراز خرسندی از دیدار با مردم فرهنگ دوست و کتاب‌خوان این شهر، گفت: بافق، شهری معدنی است و ظرفیت‌های بسیاری در این صنعت دارد اما آنچه بیش از هر چیز می‌تواند به توسعه این شهر کمک کند، نگاه درست به ظرفیت جذب توریست است؛ چراکه توریسم، معدنی است که هیچ‌گاه پایان نمی‌یابد.

وی ادامه داد: بسیاری از کشورهای دنیا باوجوداینکه ظرفیت‌های کمتری نسبت به کشور زیبای ایران در صنعت توریسم دارند، اما از کشور ما در این خصوص بسیار جلوتر هستند. سفر، یک ضرورت است و هریک از ما باید از جایی شروع کنیم و به تماشای زیبایی‌های جهان و کشورمان بنشینیم و به نظر من ابتدا باید از محیط زیبای اطراف خود آغاز کنیم.

ضابطیان افزود: شخصیت آدم‌ها شامل یک هسته و یک پوسته است. هرکدام از ما باید تلاش کنیم در کنار توسعه و بزرگی هسته وجودی‌مان، پوسته ظاهری و بیرونی‌مان را نیز بزرگ کنیم؛ سفر این ظرفیت را برای ما ایجاد می‌کند که با دیدن زیبایی طبیعت و جهان اطرافمان، ظرفیت‌های درونی و بیرونی‌مان را افزایش دهیم.

این نویسنده جوان کشورمان همچنین با اشاره به ظرفیت‌های فرهنگی شهرستان بافق، خاطرنشان کرد: کتابخانه عمومی محمد مفیدی بافق بی‌شک یکی از دل‌پذیرترین و مطلوب‌ترین محیط‌های کتابخانه‌ای در کشور است و نظیر آن حتی در برخی شهرهای بزرگ نیز کمتر دیده می‌شود.

وی از متصدیان کتابخانه‌های عمومی در استان یزد و شهرستان به دلیل فراهم ساختن محیطی مناسب برای استفاده هرچه بهتر علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی قدردانی کرد.

در ادامه این جلسه، جمعی از اعضای کتابخانه‌های بافق و علاقه‌مندان به کتاب به بیان نظرات خود در خصوص آثار مکتوب منصور ضابطیان، نویسنده، روزنامه‌نگار و مجری مطرح کشورمان پرداختند. وی نیز نکاتی را در خصوص شیوه نگارش سفرنامه‌های خود و استفاده از ادبیات خاص در نگارش آثارش، برای حاضران بیان کرد.

در ابتدای این نشست نیز محمد زاده رحمانی، فرماندار بافق ضمن خیرمقدم به ضابطیان، نویسنده و مجری توانمند کشوری و همچنین تقدیر از حضور مردم اهل مطالعه شهرستان بافق، موضوع کتاب و کتابخوانی را ازجمله مواردی دانست که باید همواره موردتوجه عموم قرار گیرد.

وی مطالعه و خواندن را فعالیت باارزشی دانست که موجب پیشرفت جامعه در زمینه‌های مختلف ازجمله فناوری، اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی می‌شود.

رقیه دوست فاطمی‌ها، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد نیز در سخنانی کوتاه، حضور ضابطیان، نویسنده و مجری کشوری به استان یزد را گرامی داشت و برگزاری نشست‌های پربار فرهنگی و ادبی در کتابخانه‌های عمومی را یکی از برنامه‌های مهم کتابخانه‌ها در سال پیش رو دانست.

در پایان این مراسم نیز از منصور ضابطیان و منتقدان بافقی که به‌نقد آثار وی پرداختند، با تقدیم هدایایی قدردانی شد.