شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۱

با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی فارس؛

همایش ملی «چشم اندازهای ارتباط علمی» در شیراز برگزار شد

همایش چشم اندازهای علمی در فارس

همایش ملی «چشم اندازهای ارتباط علمی» به همت انجمن کتابداری و اطلاع رسانی شاخه فارس و با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس، همایش ملی «چشم‌اندازهای ارتباط علمی» در روزهای ۱۹ و ۲۰ اردیبهشت‌ماه، با حضور مسئولان فرهنگی استان، اساتید رشته علم اطلاعات و دانش شناسی، ارائه‌دهندگان مقالات برتر و کتابداران استان فارس برگزار شد.

این مراسم با ارائه گزارش روند برگزاری همایش «چشم‌اندازهای ارتباط علمی» توسط محمدرضا قانع، رئیس هیئت‌مدیره انجمن کتابداری شاخه فارس و دبیر علمی همایش آغاز و پس از پخش پیام ویدئویی گلوریا پرز سالمون، رئیس ایفلا و سخنرانی شیما مرادی، عضو هیئت‌علمی شورای سیاست‌گذاری عتف (شورای عالی علوم تحقیقات و فناوری)، مقالات برگزیده همایش توسط نویسندگان در پنج پنل ارائه شد.

در این میان مقاله زهرا آسمانی، کتابدار کتابخانه عمومی امام هادی کوار (ع) نیز به‌عنوان مقاله برتر توسط این کتابدار ارائه شد.

محمدرضا قانع رئیس هیئت‌مدیره انجمن کتابداری شاخه فارس در خصوص روند برگزاری همایش «چشم‌اندازهای ارتباط علمی» گفت: این همایش با نظر کارشناسی بسیاری از استادان، در هفت محور برگزار شد و پس از ارسال فراخوان و اطلاع‌رسانی گسترده، ۸۶ چکیده مقاله به دبیرخانه این همایش رسید که از این میان تنها ۴۳ مقاله علمی به‌صورت متن کامل ارسال شد. این مقالات زیر نظر هیئت‌داوران با در نظر گرفتن شاخص‌های گوناگون و به‌صورت کاملاً علمی ارزیابی و درنهایت ۱۴ مقاله برای ارائه شفاهی و ۷ مقاله برای ارائه در پوستر برگزیده شد.

رئیس هیئت‌مدیره انجمن کتابداری شاخه فارس در خاتمه از دستگاه‌های مختلف مشارکت‌کننده در برگزاری این همایش و دیگر فعالیت‌های این انجمن قدردانی کرد.

در بخش پایانی این برنامه نیز از برگزیدگان این همایش با اهدای لوح سپاس و هدیه قدردانی شد.

 گفتنی است همایش ملی «چشم‌اندازهای ارتباط علمی» به همت انجمن کتابداری و اطلاع‌رسانی شاخه فارس و با همکاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس و دیگر دستگاه‌های فرهنگی فارس برگزار شد.