شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۸

با هدف بررسی وضعیت کتابخانه‌ها انجام شد؛

بازدید مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کرمان از کتابخانه‌های سیرجان

بازديد شهرستان سيرجان

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کرمان طی سفری یک‌روزه به سیرجان ضمن بازدید از ۱۴ باب کتابخانه عمومی با کتابداران دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی کرمان، محمدجواد حسین زاده، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان در سفری یک‌روزه به سیرجان، ضمن بازدید از ۱۴ باب کتابخانه عمومی با کتابداران دیدار و گفتگو کرد.

وی گفت: طی سال‌های گذشته شاهد حرکت مناسب و رو به رشد کتابخانه‌های عمومی بوده‌ایم؛ کتابخانه‌های عمومی  یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های اطلاع‌رسانی در جهت آگاهی بخشی و توسعه همه‌جانبه جامعه هستند.

وی عملکرد همکاران در این شهرستان را مثبت ارزیابی کرد و از آن‌ها خواست با ادامه این روند و تلاش مضاعف در بهبود بیشتر خدمات کتابخانه‌ها کوشش کنند.

وی با تأکید بر اهمیت ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی و نقش و جایگاه کتابداران در تعالی فرهنگی افزود: بدون شک حرفه کتابداری و کتابداران به‌عنوان حافظان و مروجان اندیشه اندیشمندان و عالمان، ارزشمند و محترم هستند.

در پایان این بازدید با جمع‌بندی نیازهای تعمیراتی و تجهیزاتی کتابخانه‌های عمومی شهرستان سیرجان مقرر شد با همکاری اداره کل و شهرستان، امور مربوط به کتابخانه‌های عمومی و تجهیز و تعمیر آن‌ها پیگیری شود.