شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۶

طی بازدید سرپرست کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد از منطقه زیلایی انجام شد؛

تجهیز بخش کودک کتابخانه‌های منطقه زیلایی به اسباب‌بازی

سفربه کتابخانه های زیلایی

طی بازدید سرپرست کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد از منطقه زیلایی، بخش کودک کتابخانه‌های عمومی «دکتر حسابی روستای موشمی سفلی» و «فردوسی روستای برد پهن» به اسباب‌بازی و بازی‌های فکری مجهز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد، در بازدید یک‌روزه سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان از دو کتابخانه عمومی در منطقه زیلایی بخش مارگون از توابع شهرستان بویراحمد، بخش کودک کتابخانه‌های عمومی «دکتر حسابی روستای موشمی سفلی» و «فردوسی  روستای برد پهن» مجهز به بازی‌های فکری و اسباب‌بازی شدند.

یاسر رحیمیان با حضور در بخش کودک این دو کتابخانه، با همراهی کودکان در جمع خوانی کتاب «داستان‌های موموشی» شرکت کرد.

سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان در جمع مردم و اعضای شورای روستا گفت: هدف و رسالت نهاد کتابخانه‌های عمومی ارائه خدمات فرهنگی به روستاهای محروم و کمتر توسعه‌یافته است؛ این دو کتابخانه هرچند کوچک که به‌صورت حق انتفاع اداره می‌شوند، تنها اماکن فرهنگی در منطقه زیلایی هستند. تمام تلاش ما بر ساخت کتابخانه‌هایی بزرگ‌تر و با امکانات در منطقه زیلایی معطوف است.

وی تصریح کرد: علیرغم محرومیت این منطقه، استعداد جوانان زیلایی ستودنی است؛ این جوانان می‌توانند به رفع محرومیت این منطقه کمک کنند و البته دولت نیز باید با ساخت اماکن فرهنگی و ورزشی، بستر لازم را برای رشد و کشف استعدادهای جوانان فراهم کند.