چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۷

با هدف رفع موانع مشکلات کتابخانه های عمومی بندر ماهشهر؛

جلسه کارگروه بررسی وضعیت و رفع مشکلات کتابخانه های عمومی بندر ماهشهر برگزار شد

جلسه کارگروه بندر ماهشهر

کارگروه بررسی وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان بندرماهشهر با حضور مدیران و کارشناسان ستادی و با حضور رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان؛ جلسه کارگروه بررسی وضعیت و رفع مشکلات کتابخانه های عمومی بندر ماهشهر با حضور  مسئولین و کارشناسان ستادی و رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بندر ماهشهر در محل دفتر مدیریت استان برگزار شد.

در ابتدای این نشست منصور کوهی رستمی مدیر کل کتابخانه های عمومی خوزستان با تشریح مشکلات در شهرستان ها  گفت: کتابخانه های عمومی برای ارائه خدمات بهتر به مردم و همچنین آسایش کتابداران باید به بهترین نحو ممکن اداره و برای مشکلات احتمالی برنامه ریزی کرد.

وی با تشریح عملکرد بندر ماهشهر در بخش های مختلف عملکردی ادامه داد: شهرستان بندر ماهشهر به عنوان یکی از شهرستان های صنعتی و با فرهنگ های مختلف در حوزه های فنی و تخصصی رشد خوبی داشته و انتظار می رود براساس بازدید امور کتابخانه ها سایر مشکلات برطرف شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی اضافه کرد: کلیه اقدامات و فعالیت های که در فصل جدید در حال شکل گیری و انجام است می بایست در جهت بهره وری بیشتر و ارائه خدمات مطلوب به مردم و براساس برنامه ریزی  صورت پذیرد و برای تحقق این مهم  می طلبد در کارگروه های بررسی وضعیت شهرستان ها، مشکلات احصاء و برای آن ها برنامه دقیقی تنظیم شود.

یکی از راه های که باید در این جلسات پس از بازدید واحدهای امور کتابخانه ها، عمرانی مشکلات کتابخانه های عمومی شهرستان مورد بررسی قرار گیرد و در این جلسه نسبت به بررسی و چگونگی حل این مشکلات برداخته شد.

برخی از مصوبات این جلسه، تعویض کف کتابخانه مرکزی بندر ماهشهر، اصلاح روشنائی کتابخانه های عمومی، برطرف کردن مشکلات سرمایشی و رفع موارد فنی حوزه امور کتابخانه ها، فرهنگی، منابع از جمله مصوبات این جلسه بود.

شایان ذکر است با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی، مسئولان وکارشناسان ستادی در مورخ 11 اردیبهشت از کتابخانه های عمومی امیرکبیر، مرکزی، شهید چمران، شهید اندرزگو، رسول اکرم و شهید الیاس موحد شهرستان بندر ماهشهر بازدید شد.