شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۲

به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان؛

دوره‌های آموزشی ویژه کتابداران کرمان برگزار شد

دوره آموزشي كرمان

دوره‌های آموزش تخصصی خدمات کتابخانه برای کودکان و نوجوانان و مهارت‌های حرفه‌ای کار با رایانه ویژه کتابداران کرمانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی کرمان، دوره‌های آموزش تخصصی خدمات کتابخانه برای کودکان و نوجوانان و مهارت‌های حرفه‌ای کار با رایانه ویژه مسئولین و کتابداران کتابخانه‌های عمومی استان در سالن اجتماعات برق منطقه‌ای کرمان برگزار شد.

محمدجواد حسین زاده، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان در این خصوص گفت: آشنایی با تکنیک‌های تعاملی و ارتباطی و مهارت‌های سازمان‌دهی و اشاعه اطلاعات از مهارت‌های موردنیاز کتابداران به‌منظور ایفای نقش مؤثر در مدیریت دانش است.

وی با اشاره به نقش مؤثر کتابخانه‌های عمومی در برنامه‌ریزی و توسعه فرهنگی جوامع مختلف، ارتقای مهارت‌های شغلی و تخصصی مسئولین و کتابداران کتابخانه‌های عمومی را ضرورت دانست و افزود: با توجه به پیشرفت روزافزون فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی و ضرورت هماهنگی کتابخانه‌ها و مراکز اطلاع‌رسانی با این تغییرات، برگزاری دوره‌های آموزشی متناسب می‌تواند موجب تنوع در ارائه خدمات کتابخانه‌های عمومی شود.

در ادامه آقاعباسی، عضو هیئت‌علمی دانشگاه شهید باهنر و مدرس دوره آموزشی خدمات کتابخانه برای کودکان و نوجوانان، ضمن بیان ویژگی‌های بشر و مهارت‌های لازم برای ادامه حیات،‌ به ارائه مطالب تخصصی پیرامون شاداب سازی محیط و چگونگی ارائه خدمات به کودکان و نوجوانان در کتابخانه‌های عمومی پرداخت.

وی همچنین با تأکید بر نقش کتابداران کتابخانه‌های عمومی در پویایی جامعه، راهکارهای نوین ارائه خدمات کتابخانه‌ای ویژه کودکان و نوجوانان را آموزش داد.

در ادامه مدرسین دوره آموزشی مهارت‌های حرفه‌ای کار با رایانه به بیان نکاتی کاربردی پیرامون استفاده از فناوری اطلاعات در ارائه خدمات کتابخانه‌ای پرداختند.

لازم به ذکر است، دوره‌های آموزشی تخصصی فوق با توجه به سرفصل‌های آموزشی نهاد کتابخانه‌های عمومی با حضور روسای ادارات، مسئولین و کتابداران کتابخانه‌های عمومی استان طی دو روز برگزار شد.