چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۵

به همت کتابداران کتابخانه عمومی علامه دهخدای الوند؛

کارگاه‌های افزایش مهارت‌های زندگی ویژه اعضا برگزار شد

البرز

مسئول کتابخانه عمومی علامه دهخدای شهر الوند برگزاری کارگاه‌های افزایش مهارت‌های زندگی و آموزش روش‌های صحیح ارتباطات اجتماعی را مهم‌ترین اولویت این کتابخانه در سال جاری دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی قزوین، شهبانو غنمی، مسئول کتابخانه عمومی علامه دهخدا شهر الوند اظهار داشت: در راستای ارتقای سطح دانش و بصیرت مخاطبان نسبت به مسائل اجتماعی و روان‌شناختی و مهارت‌های زندگی، کلاس‌ها و کارگاه‌های متعدد و متنوعی برگزار می‌شود. کارگاه مهارت‌های زندگی و فرزند پروری در کتابخانه دهخدا با حضور کارشناس روانشناسی به‌صورت هفتگی و در حاشیه کلاس‌های قصه‌گویی برگزار شد. این کلاس‌ها هر هفته با تمرکز بر موضوعی خاص با محوریت خانه و خانواده برگزار می‌شود که با استقبال چشمگیر مادران اعضای کودک کتابخانه روبه‌رو شده است.

وی افزود: همچنین کلاس قصه‌گویی با موضوع زندگینامه امامان بزرگوار برای کودکان ۳ تا ۶ سال برگزار شد. بیان قصه‌هایی با موضوعات مذهبی، موجب آشنایی کودکان با زندگینامه معصومین و یادگیری سیره آن‌ها  از دوران کودکی خواهد شد. در این کلاس علاوه بر قصه‌گویی، شعرخوانی نیز انجام شد.

غنمی در پایان گفت: برپایی نمایشگاه کتاب، جمع خوانی کتاب «حیات پاکان» نوشته مهدی محدثی با موضوع زندگینامه امام حسین (ع) و  جمع خوانی کتاب «آنچه خوبان همه دارند تو تنها داری» اثر عزت مهاجرانی از دیگر برنامه‌های این کتابخانه بوده است. «آنچه خوبان همه دارند تو تنها داری» به توصیف حضرت مهدی (عج) و ویژگی‌های منحصربه‌فرد ایشان می‌پردازد.