چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۶

به همت کتابخانه شهید ابدی شهری گناباد؛

معلم فعال در عرصه ترویج کتابخوانی تقدیر شد

 کتابخانه شهید ابدی شهری

هم‌زمان با هفته گرامیداشت مقام معلم از معلم مدرسه شهید روشناوندی مقدم روستای نوده پشنگ تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی، اسما قلی زاده، مسئول کتابخانه عمومی شهید ابدی شهری گناباد در این خصوص گفت: سعید محمدیان دلویی، آموزگار پایه سوم ابتدایی مدرسه شهید روشناوندی مقدم روستای نوده پشنگ، که علیرغم فاصله زیاد مدرسه از مرکز شهر و کتابخانه‌های عمومی، کتابخانه را به روستا برد تا شاید بتواند سهمی در التیام محرومیت و عدم دسترسی شاگردانش به کتاب و کتابخانه داشته باشد.

اسما قلی زاده ادامه داد: محمدیان بیش از ده سال است که عضو کتابخانه عمومی است و تابه‌حال موفق به مطالعه بیش از چهارصد کتاب شده و با علاقه زیاد به کتاب و کتابخوانی، همواره دغدغه کتاب‌خوان کردن کودکان و نوجوانان را به‌عنوان یک آرزو در ذهن داشته است. وی در سال ۱۳۹۲ استخدام آموزش‌وپرورش شد و مجرایی برای تحقق آرزویش یافت و از همان ابتدای کار تصمیم گرفت در زمینه ترویج فرهنگ مطالعه در بین دانش‌آموزانش پیشگام باشد.

وی ادامه داد: عضویت تمامی دانش آموزان وی در کتابخانه شهید ابدی شهری، مراجعه هرروزه به کتابخانه و برگزاری برنامه‌های مختلف کتابخوانی ازجمله نشست کتاب‌خوان، مسابقات کتابخوانی، معرفی کتاب در مراسم صبحگاهی ازجمله فعالیت‌های مشترک وی در همکاری با کتابخانه شهید ابدی است. همچنین وی موفق به راه‌اندازی کتابخانه کوچک در مدرسه محل خدمت خود شد.