چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۴

در جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان جنوبی مطرح شد؛

ضرورت استمرار روند شاداب سازی کتابخانه‌های عمومی استان در سال ۹۷

استمرار شاداب سازی کتابخانه های عمومی سراسر استان در سال 97

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان جنوبی در نخستین جلسه شورای اداری این اداره کل در سال ۹۷ بر لزوم استمرار روند شاداب سازی و مناسب‌سازی فضای کتابخانه‌ها در استان تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان جنوبی، نخستین جلسه شورای اداری این اداره کل در سال ۹۷ روز یکشنبه ۱۶ اردیبهشت‌ماه برگزار شد.

محمدرضا رضایی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در جمع رؤسای ادارات کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌ها و کارشناسان ستادی بر لزوم پیگیری وضعیت پروژه‌های نیمه‌تمام و نیم درصد سهم کتابخانه‌ها از درآمد شهرداری‌ها گفت: در سال ۹۷ هر شهرستان باید دو برنامه شاخص و خلاقانه فرهنگی در راستای اهداف کتابخانه‌ها ارائه دهد.

راه‌اندازی کتابخانه سیّار روستایی برای روستاهایی با جمعیت کمتر از ۱۵۰۰ نفر، اجرای طرح «کوله کتاب» با همکاری انجمن حامی (انجمن حمایت از توسعه فضاهای آموزشی و فرهنگی) و ساماندهی مرکز مبادله در شهرستان‌ها از دیگر مباحث مطرح‌شده در این جلسه بود.

همچنین جلسات شورای نماز و امربه‌معروف و نهی از منکر نیز با حضور رؤسای شهرستان‌ها و کارشناسان ستاد ۱۶ اردیبهشت‌ماه، در اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان برگزار شد.

محمود حاجی، دبیر شورای امربه‌معروف و نهی از منکر اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان در نخستین جلسه شورای امربه‌معروف و نهی از منکر این اداره کل بر ضرورت عملیاتی کردن مصوبات این شورا تأکید کرد. تجهیز نمازخانه‌های کتابخانه‌های عمومی استان و راهکارهای بهینه‌سازی مصرف انرژی در کتابخانه‌ها ازجمله مباحث مطرح‌شده در این جلسه بود. همچنین مصوب شد دوره آموزش نهج‌البلاغه برای کتابداران در ایام ماه مبارک رمضان برگزار شود.