چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۱

در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان خرم بید عنوان شد؛

ضرورت تعیین تکلیف ساخت کتابخانه مرکزی خرم بید

انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خمبید

جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان خرم بید با حضور روح‌الله منوچهری و با هدف بررسی نیازهای کتابخانه‌ای در این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان خرم بید با هدف بررسی نیازهای کتابخانه‌ای خرم بید به ریاست فرماندار شهرستان و با حضور روح‌الله منوچهری ۱۷ اردیبهشت‌ماه برگزار شد.

در این نشست روح‌الله منوچهری با بیان اینکه در سال گذشته اعتبارات قابل‌توجهی برای تجهیز کتابخانه‌های عمومی این شهرستان هزینه شده است، اظهار داشت: تکمیل و تجهیز کتابخانه‌های عمومی خرم بید به‌ویژه در بخش مرکزی نیازمند همراهی مسئولان و تخصیص اعتبار از سوی آنان است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس با اشاره به بحث کتابخانه مرکزی شهرستان خرم بید بیان کرد: این پروژه با نظر استاندار طرح ریزی شده اما زمین ساخت آن هنوز مشخص نیست و باید در این خصوص پیگیری شود.

وی افزایش زیربنای کتابخانه‌ای در شهرستان خرم بید را از نیازهای اساسی این شهرستان دانست و گفت: طرح توسعه کتابخانه عمومی آیت‌الله مهدوی صفاشهر از اقداماتی است که در راستای افزایش فضای کتابخانه‌ای در این شهرستان صورت می‌گیرد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس همچنین با تقدیر از شهرداران این شهرستان به‌منظور همکاری ارزنده در پرداخت اعتبارات کتابخانه‌ای و اجرای فعالیت‌های ترویجی ادامه داد: شهرستان خرم بید در حال حاضر ۴ کتابخانه نهادی دارد  و شاخص‌های کتابخوانی در این شهرستان در مقایسه با میانگین استانی از وضعیت مطلوبی برخوردار است.

فرماندار خرم بید نیز در ادامه این نشست تعیین تکلیف کتابخانه مرکزی خرم بید را مهم‌ترین مطالبه مسئولان و مردم این شهرستان عنوان کرد و گفت: با توجه به نیاز مردم این شهرستان به وجود زیرساخت‌های فرهنگی، در سفر استاندار فارس به خرم بید، مسئله ساخت کتابخانه مرکزی با تأمین اعتبار از سوی استاندار مطرح شد و به تصویب رسید اما تاکنون در این زمینه اقدامی انجام نشده است؛ برای نهایی شدن زمین این کتابخانه باید با اداره کل راه و شهرسازی تفاهم‌نامه‌ای منعقد شود.

 صادق کریمی همچنین به گسترش نهضت مطالعه در روستاها اشاره کرد و افزود: دهیاران و بخشداران می‌توانند در زمینه ایجاد فضای کتابخانه‌ای در روستاها و ترویج فرهنگ مطالعه همکاری داشته باشند.

گفتنی است مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس در ادامه سفر یک‌روزه خود به شهرستان خرم بید از چهار کتابخانه «علامه جعفری» و «آیت‌الله مهدوی» صفاشهر و «حضرت روح‌الله» و «جوادالائمه» بخش مشهد مرغاب بازدید و با کتابداران گفت‌وگو کرد.