یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۵

با ارائه کتاب به صورت مجازی توسط نویسنده مطرح کشور؛

نشست کتاب خوان مهدویت در مشهد مقدس برگزار شد

نشست کتاب خوان مهدویت  - کراپ‌شده

به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مشهد و کتابخانه عمومی باقرالعلوم(ع) و در نشست کتاب خوان ویژه مهدویت در محل مسجد حضرت امام محمدباقر(ع) یک عنوان کتاب به صورت ضبط شده و  ۴ عنوان کتاب درجلسه ارائه شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مشهد و کتابخانه عمومی باقرالعلوم(ع) و با همکاری امام جماعت و مدیر حوزه علمیه و هیئت امناء مسجد و مجتمع فرهنگی باقرالعلوم(ع)، نشست کتاب خوان ویژه مهدویت در محل مسجد حضرت امام محمدباقر(ع) برگزار شد. 
مریم رام رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مشهد گفت: هدف از برگزاری این نشست آشنایی هرچه بیشتر شرکت کنندگان با کتاب های مفید و فاخر مربوط به امام زمان(ع) و فرهنگ مهدویت است. 
وی افزود: در این نشست ۴ نفر از علاقه مندان این حوزه از جمله نعیمی، کتابدار پیشکسوت و نویسنده کتاب قصه هایی از زندگانی امام زمان(عج) به معرفی کتاب پرداختند.
رام ادامه داد: کتاب پنجم نیز به صورت پویش مجازی معرفی کتاب آشتی با امام زمان(عج) توسط نویسنده مطرح کشوری جناب آقای دکتر محمد شجاعی که با همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان برای این مراسم ضبط شده بود، به نمایش در آمد. 
در این نشست علاوه بر کارشناسان اداره کل و مسئولین و کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان مشهد، امام جماعت و مدیر حوزه علمیه و اعضای هیئت امناء مسجد و مجتمع فرهنگی امام محمدباقر(ع)، اعضای شورای اجتماعی محلات و مدیر و معلمین آموزشگاه نمونه دولتی فرش مشهد حضور داشتند. 
در این نشست کتاب خوان ویژه، تعداد ۴ کتاب معرفی شد. اسامی کتاب های معرفی شده به شرح ذیل است:

"قصه هایی از زندگانی امام زمان(عج) نویسنده: جواد نعیمی / ارائه توسط: جواد نعیمی(کتابدار پیشکسوت و مولف کتاب)
این کتاب اثری از جواد نعیمی ومشتمل بر ۳۱ برش از زندگانی حضرت مهدی)عج( از زمان  تولد تا عصر غیبت است که مخاطبان را با ابعاد مختلف سیره ودوران زندگی آن حضرت آشنا می کند .
"گفتگویی که به عشق انجامید" نویسنده: مهدی عدالتیان / ارائه توسط: محمد جواد میرزایی(کارشناس فرهنگی و عضو شورای اجتماعی محلات)
این کتاب، قصه جوان کنجکاوی است که با کوله باری از سؤالات و ابهامات درباره ی امام زمان علیه السلام مواجه است، که هرگز برای آن پاسخی نیافته است. تا اینکه در مسیر زندگی خویش با استاد فرزانه ای آشنا می شود که صمیمانه و مهربانانه تمام سؤالات او را پاسخ می دهد و سرانجام قلب او را از عشق به آن حضرت آکنده می کند.

"جایگاه قرآنی مهدویت" نویسنده: سید حسن روحبخش / ارائه توسط: محمد مهدی خردمند (فعال فرهنگی، دانشجو و فرمانده پایگاه بسیج)
این کتاب اثر سید حسن روحبخش بوده و در بخش یکم آن، استمرار امامت حضرت ابراهیم را تا روز قیامت ثابت کرده و یادآور شده که حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف خلیفه پیامبر در هدایت امت است. در بخش دوم غیبت پیامبران گذشته بخش سوم این رساله به محقق نشدن وعده های قرآنی اختصاص دارد. بخش چهارم به ویژگی های منحصر به فرد حضرت اشاره کوتاهی دارد.

"شیوه های یاری قائم آل محمد(عج)" نویسنده: میرزا محمد باقر فقیه ایمانی / ارائه توسط: سید مسعود موسوی(روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی  شهرستان مشهد)
این کتاب اثری از میرزا باقر فقیه ایمانی است و در دو فصل نگارش و تدوین یافته است