یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۷

با حضور اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار شهر ماهدشت؛

دومین نشست «یکشنبه ها با کتاب» در کتابخانه فجر ماهدشت برگزار شد

دومین نشست طرح یکشنبه ها با کتاب ماهدشت کرج

دومین نشست طرح یکشنبه ها با کتاب با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی با حضور شهردار و معاونین و اعضای شورای شهر ماهدشت در کتابخانه فجر ماهدشت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان البرز؛ رویا عظیمی مسئول کتابخانه عمومی فجر ماهدشت کرج از برگزاری دومین نشست طرح یکشنبه ها با کتاب با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی با حضور خلیل تاریقلی شهردار و معاونین و اعضای شورای شهر ماهدشت در کتابخانه فجر ماهدشت خبر داد.

عظیمی گفت: در راستای اطلاع رسانی فعالیت  ها و خدمات کتابخانه های عمومی و همچنین ترویج فرهنگ کتابخوانی، اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کرج با همکاری کمیسیون فرهنگی شهرداری ماهدشت و شورا اسلامی شهر ماهدشت روزهای یکشنبه هر ماه در یکی از کتابخانه های ماهدشت طرح یکشنبه ها با کتاب اجرا می کند.

وی ادامه داد: در دومین نشست، خانم اخگری عضو شورای شهر ماهدشت  نظرات دوستان را درباره اولین نشست یکشنبه ها با کتاب و اقدامات صورت گرفته آنان طی هفته گذشته در ارتباط با ترویج فرهنگ مطالعه را جویا شدند. ایشان راه نجات جوانان را از آسیب های اجتماعی مطالعه و کتابخوانی دانستند.

عظیمی افزود: در ادامه سرکارخانم بابازاده مسول کتابخانه یاس به معرفی کتابخانه و خدمات صورت گرفته در کتابخانه پرداختند و به مناسبت میلاد با سعادت امام زمان (عج) کتابی با عنوان خورشید مغرب نوشته محمدرضا حکیمی که انتشارات دلیل ما آن را به چاپ رسانیده بود را به اعضا محترم جلسه معرفی کردند.

تصمیم بر این شد که در هر جلسه ی یکشنبه ها با کتاب یک نفر از اعضا محترم جلسه به معرفی کتاب بپردازد و هر چه در توان دارند برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی بکار برند.

در پایان حاضرین جلسه با اعضا کتابخانه یاس گفتگوی صمیمانه ای داشته و آنها را کتاب و کتابخوانی دعوت نمودند. قرار بر این شد جلسه بعدی یکشنبه ها با کتاب در فرهنگسرای مهر ماهدشت برگزار شود. عظیمی با اشاره به رابطه مطالعه و آسیب های اجتماعی، تصریح کرد:  در این نشست پیرامون ترویج و راه و روش علاقمند نمودن شهروندان به کتاب و مطالعه به عنوان راهکاری مفید برای پیش گیری از آسیب های اجتماعی ناشی که از عدم مطالعه حاصل می شود؛ بحث و گفت وگو انجام گرفت.

در پایان وی از برگزاری این برنامه در یکشنبه هفته آتی در کتابخانه یاس ماهدشت با حضور اعضای فرهیخته و دوستدار فرهنگ خبر داد.