یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۹

با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی صورت گرفت؛

دیدار فرماندار ویژه شهرستان نجف‌آباد و سرپرست کتابخانه های عمومی اصفهان

دیدار سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان نجف آباد

فرماندار ویژه شهرستان نجف‌آباد و سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی اصفهان با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی در نجف آباد با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‎‌های عمومی اصفهان، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان با حضور در شهرستان نجف آباد با سهراب مظفر نجفی، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار سهراب مظفر نجفی با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان ویژه نجف‌آباد اظهارداشت: کار فرهنگی به ویژه توسعه کتابخانه‌های عمومی بایستی در دستور کار مدیران شهرستان قرار گیرد و انتظار داریم حمایت و سرمایه‌گذاری ویژه‌ای از سوی استان از این شهرستان صورت گیرد.

فرماندار ویژه نجف‌آباد با اشاره به جمعیت ۳۲۰ هزار نفری این شهرستان گفت: راه‌اندازی کتابخانه در اغلب نقاط شهرستان و استفاده از ظرفیت حوزه های علمیه و فضاهای نمونه فرهنگی و آموزشی از مهمترین اولویت‌های حوزه کتابخانه‌های عمومی در نجف آباد است.

معاون استاندار در پایان از آمادگی فرمانداری در خصوص حل مشکلات کتابخانه های رحمت آباد، جلال آباد و دهق خبر داد.

احمد احمدی، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نیز با اشاره به فعالیت ۱۹ باب کتابخانه نهادی و مشارکتی در شهرستان گفت: کتابخانه‌های رحمت آباد و جلال آباد نجف آباد تکمیل شده و پس از رفع نواقص جزئی و تایید امورعمرانی نهاد به بهره‌برداری می‌رسند.

وی از آمادگی شهرداری و شورای شهر دهق و جوزدان برای راه اندازی کتابخانه خبر داد و خواستار حمایت فرماندار در خصوص رفع مشکلات پیش روی راه اندازی کتابخانه در این دو شهر شد.

احمدی ادامه داد: کتابخانه‌ای به نام شهید حججی در شهر نجف آباد در حال احداث است که برای تکمیل به اعتبارات دولتی نیاز دارد.

امیر هلاکویی سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان نیز ضمن تقدیر از حمایت‌های فرماندار ویژه شهرستان در خصوص ترویج کتاب و کتابخوانی، از آمادگی این اداره کل برای استقرار نیروی انسانی و تجهیزات در کتابخانه های جدیدالتأسیس خبر داد.

شایان ذکر است، دیدار معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان نجف‌آباد و سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان، ۱۱ اردیبهشت ماه در حضور بخشدار مرکزی نجف آباد، رئیس اداره حراست و سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نجف آباد برگزار شد.