یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۶

به مناسبت هفته جوان؛

نشست «جوان و اندیشه» در کتابخانه عطایی بهاباد برگزار شد

نشست "جوان و اندیشه" در کتابخانه عطایی بهاباد

نشست «جوان و اندیشه» به مناسبت هفته جوان با سخنرانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بهاباد و با حضور دانش‌آموزان دبیرستان «امینی» در کتابخانه عمومی عطایی بهاباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی یزد، محمدرضا خادمی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بهاباد در این نشست با دسته‌بندی افراد جامعه به چهار دسته، گفت: بعضی از مردم فرصت‌سوز هستند و به راحتی زمان را از دست می‌دهند و برخی نیز سعی می کنند از فرصت‌ها به سود خود استفاده کنند، حتی اگر به زیان دیگران باشد.

 وی افزود: انسان‌هایی هم هستند که فرصت‌یاب هستند و از هر فرصتی برای رشد مادی و معنوی خود استفاده می‌کنند، بدون اینکه به دیگران زیانی برسانند.

خادمی دسته چهارم انسان‌ها را به این شیوه معرفی کرد: گروه دیگر از انسان‌ها فرصت‌ساز هستند و به گونه‌ای عمل می‌کنند که برای دیگران شرایط رشد و بالندگی ایجاد شود. حضرت امام خمینی(ره) که برای رشد یک ملت و حتی جهان تلاش کردند، نمونه‌ای از این‌گونه انسان‌ها هستند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بهاباد همچنین با بیان حدیثی از حضرت امیرالمؤمین(ع)، جوانان را به مباحثه درست و تلاش برای علم‌آموزی ترغیب کرد.

وی همچنین در پایان سخنان خود به تأثیر مطالعه در رشد و شکوفایی نگرش انسان اشاره و تصریح کرد: مطالعه و ارتباط با کتاب، می‌تواند در غنی‌ساز افکار انسان موثر باشد.

نشست «جوان و اندیشه» به همت کتابداران کتابخانه‌ عمومی عطایی بهاباد و به مناسبت هفته بزرگداشت جوان برگزار شد.