چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۶

با حضور عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی؛

کتابخانه المیزان، در روستای شادباد تبریز افتتاح شد

افتتاح کتابخانه عمومی المیزان شادباد شهرستان تبریز

با حضور عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی صد و یازدهمین کتابخانه عمومی استان آذربایجان شرقی در شادباد مشایخ شهرستان تبریز افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان شرقی، هم‌زمان با جشن میلاد امام زمان (عج) و در راستای توسعه فضای کتابخانه‌ای استان، در مراسمی با حضور محمدحسین فرهنگی، عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی؛ علیار راستگو، فرماندار شهرستان تبریز؛ حافظ باباپور، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و شهرام خدایی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان شرقی، کتابخانه عمومی المیزان، در روستای شادباد شهرستان تبریز افتتاح شد.

محمدحسین فرهنگی، عضو هیئت‌رئیسه مجلس و نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در آیین افتتاح این کتابخانه با گرامیداشت ایام نیمه شعبان و قدردانی از تلاشگران سنگر فرهنگی جامعه، تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران انقلابی مبتنی بر اصول فرهنگی بوده و بی‌شک یکی از دستاوردهای آن توسعه کتابخانه‌ها است. تلاش بی‌وقفه در راه اعتلای فرهنگی استان و حمایت از فعالیت‌های فرهنگی وظیفه تمامی مسئولان است.

در این مراسم علیار راستگو، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان تبریز ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این کتابخانه بر ترویج فرهنگ کتابخوانی و ضرورت گسترش فضاهای کتابخانه‌ای در مناطق روستایی تأکید کرد.

وی ضمن قدردانی از دهیاری روستا و اداره کتابخانه‌ها برای تجهیز و راه‌اندازی این کتابخانه، خواستار همکاری بیش‌ازپیش بخشداران و دهیاران شهرستان با اداره کل کتابخانه‌های عمومی به‌منظور گسترش مراکز فرهنگی در مناطق روستایی شد.

شهرام خدایی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان نیز با ارائه گزارشی از فعالیت‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان گفت: کتابخانه المیزان، یک‌صد و یازدهمین کتابخانه عمومی استان است که با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی احداث، تجهیز و افتتاح شد.

خدایی اولویت اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان شرقی را افزایش، توسعه، بازسازی و مرمت کتابخانه‌ها دانست.