یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۲

علاقه به کتاب و کتابخوانی سن و سال نمی شناسد؛

عضو ۹۱ ساله ای که روزانه بیش از ۲ ساعت در کتابخانه مطالعه می کند

پیرمرد 91 ساله

محمدرضا آرزومند، پیرمرد ۹۱ ساله ساکن روستای دوین شهرستان شیروان و عضو کتابخانه عمومی وحدت این روستا با اشتیاق و علاقه فراوان به کتاب و کتابخوانی، روزانه با حضور در کتابخانه عمومی روستا بیش از ۲ ساعت از وقت خود را به مطالعه اختصاص می دهد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان خراسان شمالی، مسئول کتابخانه وحدت گفت: محمدرضا آرزومند متولد سال ۱۳۰۶ و ۹۱ ساله، ساکن روستای دوین است که روزانه بیش از ۲ ساعت مطالعه می‌کند .این پیرمرد ۹۱ ساله همراه با عصا و با دستانی لرزان به کتابخانه می آید و کتاب های مورد نظر خود را  به امانت می گیرد.

دستان عنوان کرد: حضور افرادی مانند محمدرضا آرزومند و امثال وی که با روحیه مثال‌زدنی در کتابخانه‌های عمومی حاضر می شوند، الگو و مایه امید ما کتابداران و سایر اعضای کتابخانه هستند.

محمدرضا آرزومند عضو ۹۱ ساله کتابخانه عمومی وحدت روستای دوین نیز درباره علاقه مندی به کتاب و کتابخوانی خود می گوید: از سن ۱۲ سالگی به مطالعه کتاب علاقه مند شدم و به برکت انس با کتاب و عشق به مطالعه، تاکنون اشعار بسیاری از شاعران ایرانی را خوانده ام. ضمن اینکه یکی از علاقه های من مطالعه کتاب های دینی و تاریخی است.
وی در پایان از کتاب‌های قدیمی همچون خاورنامه، کنزالمصائب، امیر حمزه صاحب قران و... که  توسط او مطالعه شده است، یادکرد و خاطره مطالعه آن را در دوران جوانی فراموش نشدنی دانست.