یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۷

به همت کتابداران کتابخانه عمومی اسفرورین؛

نقش کتابخانه ها در ترویج فرهنگ امربه‌معروف و نهی از منکر بررسی شد

اسفرورین

مسئول کتابخانه عمومی علامه طباطبایی اسفرورین از برگزاری نشستی با موضوع بررسی نقش کتابخانه ها در ترویج و توسعه فرهنگ صحیح امربه‌معروف و نهی از منکر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی قزوین، ثریا یوسفی، مسئول کتابخانه عمومی علامه طباطبایی اسفرورین اظهار داشت: در این نشست تأثیر امربه‌معروف و نهی از منکر در  حیات معنوی جامعه، سیر جامعه به‌سوی تکامل و جلوگیری از انحرافات و گمراهی‌ها بررسی شد.

یوسفی بیان کرد: امربه‌معروف باعث احیای دین و ضامن اجرای قوانین و دستورات اسلام می‌شود؛ بر این اساس آشنایی مردم با این وظیفه مهم ضرورت دارد. برای احیای فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر نیاز به کوششی جدی، مستمر و همگانی است. مسئولین در رده‌های مختلف باید در این امر جدی‌تر و فعال‌تر وارد عمل شوند؛ موفقیت در این امر سترگ نیاز به برنامه‌ریزی دقیق و حساب‌شده به‌وسیله کارشناسان و خیراندیشان آشنای با فرهنگ اسلام و همکاری علمای دین‌شناس و اصحاب رسانه‌های عمومی و دیگر وسایل ارتباط‌جمعی دارد.

یوسفی تأکید کرد: بر اساس آموزه‌های بزرگان دین آگاهی بخشی و اعتلای سطح بینش اجتماعی، تربیت اخلاقی، ارائه الگوی مناسب برای نسل جوان، جاذبه و دافعه فکری، تفهیم کرامت انسانی، نظارت بر وسایل ارتباط‌جمعی، اقدام همگانی، به‌کارگیری روش‌های غیرمستقیم، ایجاد محبت، ریشه‌یابی انحرافات، تنبیه و مجازات، احترام و رعایت حقوق اشخاص بهترین شیوه‌های کارا و مؤثر در این زمینه است.

وی در ادامه گفت: کتابخانه‌ها نیز با تبلیغات گسترده در این زمینه و برگزاری نشست‌هایی با این موضوع می‌توانند مثمر ثمر باشد.

گفتنی است در نشست کتاب‌خوانی که به میزبانی این کتابخانه برگزار شد، کتاب‌های «جانوران»، «ستارگان و کهکشان‌ها»، «آیا عمر خورشید به پایان خواهد رسید؟»، «ماهیان تا خزندگان» و «بدن انسان» معرفی و ارائه شد.