یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۵

با حضور کارشناسان ستادی، روسای ادارات و مسئولین کتابخانه های عمومی شهرستان ها؛

جلسه شورای اداری کتابخانه های عمومی استان لرستان برگزار شد

شورای اداری

اولین جلسه شورای اداری کتابخانه های عمومی استان لرستان در سال جاری در سالن جلسات شورای اسلامی شهرستان خرم آباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان در این جلسه که با حضور کارشناسان ستادی، روسای ادارات و مسئولین کتابخانه های عمومی شهرستان ها برگزار شد، علی جهان آرا مدیر کل کتابخانه های عمومی استان از زحمات و پی گیری مستمر همکاران در انجام وظایف محوله تقدیر و تشکر کرد و تلاش و جدیت بیشتر همکاران جهت تحقق رسالت نهاد کتابخانه های عمومی کشور  مبنی بر ترویج و گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه را خواستار شد.

جهان آرا توسعه خدمات کتابخوانی و ارتقای سطح خدمات کتابخانه ای را دو وظیفه عمده نهاد کتابخانه های عمومی کشور برشمرد و اظهار داشت در سطح خدمات کتابخانه ای توجه به گروه سنی کودک و نوجوان از اهمیت فروانی برخوردار است و فعالیت در این حوزه مستلزم تعامل و همکاری با سازمان آموزش و پرورش جهت توسعه فرهنگ کتابخوانی در میان دانش آموزان است.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان به ضرورت احیای انجمن خیرین در حوزه کتابخانه ها نیز اشاره کرد و تصریح کرد: معرفی خدمات کتابخانه ای و شناساندن و مطرح کردن مسائل و مشکلات کتابخانه های عمومی می تواند در جلب مشارکت و همکاری خیرین در این حوزه موثر باشد.

رضا مختارپور معاون اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان نیز در این جلسه جذب حداکثری اعضا و مخاطبین کتابخانه های عمومی استان را یکی از مهمترین برنامه های پیش روی نهاد کتابخانه های عمومی کشور دانست و بر لزوم برنامه ریزی جهت معرفی هرچه بهتر خدمات کتابخانه های عمومی در راستای جذب عموم مردم به کتابخانه ها تاکید کرد.

وی همچنین از تشکیل کمیته فرهنگی با چهار کارگروه مختلف در اداره کل کتابخانه های عمومی استان خبر داد و اظهار داشت برآنیم تا از همفکری و هم افزایی اعضای این کمیته در راستای برنامه ریزی و برگزاری هرچه بهتر برنامه های فرهنگی در کتابخانه های عمومی استان بهره بگیریم.

در ادامه جلسه کارشناسان ستادی و روسای ادارات شهرستان ها در دو بخش مجزا ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده  به بیان مسائل و مباحث مختلف مربوط به حوزه کاری خود پرداختند و در پایان پس از تجمیع نظرات و دیدگاه های مطرح شده، مصوبات مربوطه به تصویب و امضای حاضرین در جلسه رسید.

ضرورت انجام برنامه های فرهنگی در راستای ترویج امر به معروف و نهی از منکر و لزوم رعایت عفاف و حجاب، برنامه ریزی جهت برگزاری هر چه با شکوه تر جشنواره کتابخوانی رضوی در استان، لزوم تشکیل انجمن خیرین در شهرستان ها، برنامه ریزی جهت جذب حداکثری اعضا و مخاطبین کتابخانه های عمومی و صرفه جویی و مصرف بهینه در هزینه های جاری مربوط به کتابخانه های عمومی استان از مهمترین مصوبات اولین جلسه شورای اداری کتابخانه های عمومی لرستان در سال جاری بود.