سه‌شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۶

در دهه اول اردیبهشت برگزار شد؛

برنامه های فرهنگی در کتابخانه های عمومی شهرستان خوسف

برنامه های فرهنگی دهه اول اردیبهشت شهرستان خوسف

کتابخانه های عمومی شهرستان خوسف در دهه اول اردیبهشت ماه، برنامه های فرهنگی متفاوتی برگزار کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خوسف با اشاره به برگزاری مسابقه نقاشی و نمایشگاه کتاب به مناسبت ولادت حضرت مهدی(عج) و گرامیداشت هفته معلم در کتابخانه عمومی غلامرضا فرزین روستای گل، گفت: به همین مناسبت، با همکاری مدیر، معلمان و دانش آموزان دبستان شهیدین جان احمدی گل، مسابقه نقاشی با دو موضوع انتخابی «تولد حضرت مهدی(عج)» و «هفته معلم» در کتابخانه غلامرضا فرزین برگزار و در پایان، به سه نقاشی برتر، جوایزی اهدا شد.
«علی علیدوست» با بیان اینکه نمایشگاه کتابی به مناسبت ولادت امام زمان(عج) در کتابخانه غلامرضا فرزین برپا شد، افزود: جلسه قصه گویی از کتاب «۳۶۵ قصه قبل از خواب» نیز با حضور چهار نفر از کودکان در بخش کودک کتابخانه شهید علی اکبر نوروزی روستای قلعه زری برگزار شد.
وی ادامه داد: این کتاب، نوشته مورین اسپر جن و ترجمه نازنین تندکی می باشد و انتشارات سایه گستر در سال ۱۳۸۸ در ۱۹۲ صفحه آن را به چاپ رسانده است. درپشت جلد کتاب آمده است: این مجموعه دلنشین با داستان های کوتاه زیبایش، همه ی شما را قبل از خواب مهمان می کند. تصاویر رنگارنگ این داستان ها، باعث می شود والدین و کودکان بتوانند با هم این کتاب را مطالعه کنند. اندازه ی بزرگ حروف چاپ شده، کودکان را تشویق می کند تا خودشان داستان ها را بخوانند. با خواندن یک داستان برای هر شب از سال، کودکان از داستان های زیبای قدیمی به اندازه ی داستان های جدید لذت خواهند برد.
وی خاطرنشان کرد: بعد از جلسه قصه گویی، کودکان به کشیدن نقاشی پرداختند.