سه‌شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۴

به مناسبت نیمه شعبان انجام شد؛

دیدار مدیر کل کتابخانه های عمومی ایلام با مدیرکل استاندارد استان

مدیرکل استاندارد

جلیلیان، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان با همتی، مدیرکل استاندارد استان ایلام دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان ایلام؛ ظهر امروز ۱۰اردیبهشت ماه مدیر کل کتابخانه های عمومی استان با مهنازهمتی، مدیرکل استاندارد استان ایلام در راستای بهره گیری از ظرفیت پتانسیل دو دستگاه برای توسعه کمی و کیفی فرهنگ مطالعه و همکاری در بسترسازی مناسب به منظور اجرایی شدن استانداردها دیدار و گفتگو کرد.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان ظهر امروز ۱۰اردیبهشت ماه در دیداری صمیمی با مدیرکل استاندارد استان ایلام در خصوص ایجاد تفاهم نامه همکاری مشترک مابین اداره کل با اداره کل استاندارد استان به منظور ایجاد کتابخانه مشارکتی و توسعه و ارتقاء مطالعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی به بحث و تبادل نظر پرداخت.

در این جلسه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، گفت: با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) مبنی بر مسئولیت همه دستگاه‌ها و سازمان‌های مسئول در ترویج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه مفید و ترویج و توسعه فرهنگ استاندارد و حمایت از کالای ایرانی؛ و با توجه به محروم بودن استان ایلام از نظر توسعه و زیرساخت، قطعاً همکاری و مشارکت ادارات و نهادها می تواند بار این محرومیت را کاهش دهد.

در ادامه جلسه مدیرکل استاندارد استان گفت: یک مورد اساسی که اصل موضوع است و نیاز هست در جامعه ما به آن پرداخته شود، فرهنگ ترویج استاندارد است و مطالبه ملی همه ماست که در راستای استانداردسازی در سطح جامعه فعالیت کنیم. جای امیدواری است بحث ترویج فرهنگ استاندارد با مشارکت کتابخانه های عمومی استان به صورت پررنگ تردیده شود.

همتی افزود: از تیرماه سال قبل، پویش کالای استاندارد ایرانی را آغاز کردیم و امسال با توجه به شعار سال مقام معظم رهبری با عنوان حمایت از کالای ایرانی، این پویش شکلی جدی تر به خود گرفته است.

در ادامه این دیدار به بحث و تبادل نظر پیرامون چگونگی همکاری و ایجاد کتابخانه مشارکتی در محل اداره کل استاندارد استان پرداخته شد و مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و هیئت همراه با روند کار استانداردسازی کالا در این سازمان آشنا شدند.