دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۳

با هدف ترغیب کتابداران و کارکنان نهاد برای انتشار آثار پژوهشی صورت می‌پذیرد؛

پنجمین مرحله نظام تشویق پژوهشگران

طرح پژوهشی

پنجمین مرحله نظام تشویق پژوهشگران نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با هدف ترغیب کتابداران و کارکنان به انتشار آثار پژوهشی با موضوع کتابخانه‌های عمومی برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، اداره‌کل پژوهش و نوآوری نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در راستای تشویق کتابداران و کارکنان به انتشار آثار پژوهشی در حوزه کتابخانه‌های عمومی، طبق روال سال‌های گذشته به اجرای مرحله پنجم نظام تشویق پژوهشگران، اقدام می‌کند.

این دوره از نظام تشویق پژوهشگران نهاد کتابخانه‌های عمومی به بررسی آثاری منتشر شده در سال ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶  اختصاص دارد و امتیاز دهی کمی و ارزیابی کیفی آثار پژوهشی تنها شامل آثاری از همه رده‌های دانش و رشته‌های دانشگاهی (علم اطلاعات و دانش‌شناسی، علوم اجتماعی، روان شناسی و فلسفه، دین، مدیریت، علوم مهندسی و رایانه‌ای، ادبیات، هنر، جغرافیا و تاریخ) خواهد شد که صرفاً به حوزه‌های موضوعی مرتبط با کتابخانه‌های عمومی پرداخته باشند.

در فرایند ارزیابی آثار این دوره، ابتدا آثار دریافت شده بر اساس مؤلفه‌های غیرمحتوایی سامانه بررسی شده، امتیاز هر اثر محاسبه و بر اساس امتیازهای کسب شده مبلغ قابل پرداخت تعیین می‌شود؛ سپس محتوای کامل پژوهش‌هایی که حل مسئله‌های کتابخانه‌های عمومی کشور پرداخته‌اند از نظر روش‌شناختی و کاربردی بودن توسط کارگروه داوران (استادان دانشگاه و نمایندگان ستادی) بررسی خواهد شد و حمایت‌های ویژه و تکمیلی برای پدیدآورندگان آثار برتر در نظر گرفته می‌شود.

امکان ثبت آثار در سامانه نظام تشویق تا روز سه‌شنبه ۱۸ اردیبهشت ادامه خواهد داشت و کتابداران و همکاران شاغل در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور می‌توانند با ثبت پژوهش‌های منتشر شده خود در سامانه نظام تشویق پژوهشگران به نشانی http://tashvigh.iranpl.ir  آثار خود را در معرض داوری قرار دهند.

اطلاعات بیشتر را از اینجـــا دریافت کنید.