دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۳

به منظور گسترش همکاری های فرهنگی و هنری؛

تفاهم نامه همکاری میان کتابخانه های عمومی و حوزه هنری کردستان منعقد شد

تفاهم نامه همکاری کتابخانه و حوزه هنری

به منظور گسترش همکاری های فرهنگی و هنری، تفاهم نامه همکاری فی مابین کتابخانه های عمومی و حوزه هنری کردستان منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان در مراسم امضای این تفاهم نامه همکاری که در حوزه هنری استان کردستان برگزار شد اظهار کرد: امضای این تفاهم نامه به منظور پیشبرد و توسعه کارهای فرهنگی، هنری و پژوهشی و همچنین ترویج فرهنگ مطالعه و ارتقای شاخص های فرهنگی استان انجام صورت می گیرد.

اسماعیل احمدی ضمن قدردانی از اقدامات حوزه هنری به لزوم توسعه فرهنگی اشاره کرد و  افزود: خوشبختانه حوزه هنری با شناخت درست پتانسیل های فرهنگی استان توجه ویژه ای به مقوله کتاب و کتابخوانی دارد و این امر از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی افزود : انعقاد تفاهم نامه همکاری میان این دو نهاد فرهنگی ثمربخش است و در نهایت می تواند بسترهای لازم را برای توسعه فرهنگی استان فراهم کند.

احمدی توسعه کتابخانه های استان را در راستای ارتقای شاخص های مطالعه مهم برشمرد و گفت: در این میان همکاری و مشارکت نهادهای فرهنگی یکی از برنامه های مهم کتابخانه های عمومی به منظور  ارتقای سرانه مطالعه است.

وی همکاری حوزه هنری و اداره کل کتابخانه های استان را گامی مثبت در پیشبرد اهداف دو طرف در زمینه توسعه فرهنگی عنوان نمود و اظهار امیدواری کرد این تفاهم نامه آغازی برای انجام کارهای بزرگتر در آینده ای نزدیک باشد.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان نیز در این مراسم عنوان کرد: ارتقای سطح فرهنگی استان نیازمند ایجاد بسترهایی است که مهمترین آن توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی است.

امین مرادی تصریح کرد: خوشبختانه در چند سال اخیر با تلاش های صورت گرفته شاهد عملکرد خوبی در حوزه کتاب و کتابخانه در سطح استان بوده ایم که یکی از مهم ترین این اقدامات حمایت از ناشران و نویسندگان بومی بوده است.

وی اضافه کرد: امیدواریم مفاد این تفاهم نامه در نهایت به ارتقای شاخص های فرهنگی و هنری در استان منجر شود و زمینه خدمت رسانی بیشتر به مردم را فراهم سازد.

تفاهم نامه همکاری میان اداره کل کتابخانه های عمومی و حوزه هنری در  ۶ ماده و به مدت سه سال که قابلیت تمدید را نیز دارد در قالب موضوعاتی از جمله  راه اندازی کتابخانه تخصصی هنر در حوزه هنری استان ، ارائه مشاوره تخصصی از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی به منظور مجموعه سازی و ساماندهی منابع  کتابخانه حوزه هنری استان، همکاری در برگزاری نشست های ویژه کتابخوان، برگزاری جلسات نقد و بررسی و رونمایی از کتاب، برگزاری جشنواره ها و نشست های کتابخوانی، حمایت از آثار کتابداران ، کارکنان ، اعضای کتابخانه با اولویت ادبیات پایداری منعقد گردید .