یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۲

با هدف ترویج کتابخوانی انجام شد؛

امضای تفاهم‌نامه همکاری مابین اداره کل کتابخانه‌های عمومی اردبیل و سه دستگاه‌ فرهنگی استان

عکس جلسه

تفاهم‌نامه همکاری مابین اداره کل کتابخانه‌های عمومی اردبیل و اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران، پایگاه علمی بسیج شهرستان اردبیل و موسسه کارآفرینان عصر جوان با موضوع برگزاری ویژه برنامه های ترویج فرهنگ کتابخوانی منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی اردبیل، رباب عزیزخانی در مراسمی که با حضور نمایندگان این سه نهاد فرهنگی در سالن کنفرانس کتابخانه‌های عمومی استان برگزار شد، اظهار داشت: انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با دستگاه‌های فرهنگی استان برای برگزاری برنامه‌های حوزه کتاب و کتاب خوانی، موجب ترویج فرهنگ مطالعه در بین اقشار مختلف مردم استان خواهد شد.

عزیزخانی توجه به کتاب و کتاب خوانی را عاملی مهم در جهت ارتقای سطح آگاهی و معلومات شهروندان برشمرد و افزود: فردی که مطالعه می‌کند از دانش و بینش عمیق‌تری نسبت به حوزه‌های مختلف برخوردار است و در نتیجه شهروند مفیدتری برای جامعه خواهد بود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با بیان اینکه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی از وظایف اصلی کتابخانه‌های عمومی  به شمار می‌آید، اظهار داشت: گسترش و ارتقای فرهنگ مطالعه با مشارکت و همکاری دستگاه‌های فرهنگی و مردم میسر خواهد شد و اگر این امر تحقق یابد به یکی از اهداف مهم در زمینه توسعه فرهنگی دست‌یافته‌ایم.

عزیزخانی انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران، پایگاه علمی بسیج شهرستان اردبیل و موسسه کارآفرینان عصر جوان را فصل نوینی در انجام فعالیت‌های مشترک در حوزه فرهنگی دانست.

وی ابراز امیدواری کرد که طرفین بتوانند از ظرفیت موجود در راستای ارتقا و گسترش سطح فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی بهره بگیرند.