دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۰

با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی کرمانشاه؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان صحنه برگزار شد

اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان صحنه - کراپ‌شده

نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان صحنه در سال ۹۷ در کتابخانه عمومی اقبال لاهوری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی کرمانشاه، نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان صحنه با حضور معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ؛ نورالدین فرزادی پور، فرماندار؛ شهردار، اعضای شورای شهر صحنه و سایر اعضای انجمن، ۷ اردیبهشت ماه در کتابخانه عمومی اقبال لاهوری این شهر برگزار شد.

فرزادی پور، فرماندار صحنه در این جلسه اظهار داشت: اگر می خواهیم به توسعه، پیشرفت و سعادت در جامعه برسیم باید به فکر تربیت صحیح فرزندان و پرورش افرادی دانا  در جامعه باشیم؛ چرا که اکثر مشکلات امروز،  حاصل قصور و کم کاری ما در گذشته است؛ بنابراین بر ماست که برروی نسل جدید(کودک و نوجوان) سرمایه گذاری کنیم.

وی کتاب و کتابخوانی را عاملی اثرگذار در ارتقاء سطح فرهنگ دانست و گفت: با وجود فضای مجازی و فناوری های جدید، کتاب هنوز جایگاه والای خود را حفظ کرده و جایگزینی برای آن نیست. امروز استفاده از ابزار تکنولوژیک در میان نوجوانان رواج یافته است؛ بنابراین برماست که با همکاری و همراهی تمامی دستگاه ها گام های موثری برای پیوند کودکان و نوجوانان با کتاب و کتابخانه برداریم. من به نوبه خود به عنوان عضوی از این مجموعه تمام توان خود را بکار خواهم بست.

در ادامه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه تصریح کرد: شهرستان صحنه با وجود پیشینه فرهنگی و تاریخی قابل توجه، در حوزه کتاب، کتابخوانی و کتابخانه های عمومی با مشکلاتی روبه رو است که انشاالله با همکاری سایر ارگان ها قابل حل خواهد بود.

وی ضمن تشریح برنامه های اداره کل کتابخانه های عمومی در سال ۹۶ عنوان کرد: یکی از مهمترین و بزرگترین اقدامات فرهنگی در زمینه کتابخوانی، جشنواره کتابخوانی رضوی است. این برنامه همزمان با سراسر کشور در کرمانشاه نیز برگزار خواهد شد و برای اجرای پرشور آن به همراهی و همکاری فرماندار، شهردار و سایر ادارات نیازمندیم.

در ادامه این نشست بساطعلی نیازی، رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان صحنه به ارائه گزارش مختصری از وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان پرداخت. در خاتمه نیز حاضرین در جلسه دیدگاه های خود را در جهت پیشبرد اهداف انجمن بیان کردند.

لازم بذکر است در پایان جلسه فرماندار، شهردار صحنه و سایر اعضای انجمن ضمن بازدید از کتابخانه عمومی اقبال لاهوری به عضویت این کتابخانه در آمدند.