دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۸

در نخستین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان مهریز؛

برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی مهریز در هفته معلم تشریح شد

اولین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان مهریز 97

نخستین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان مهریز در سال ۹۷ در کتابخانه عمومی بقیه‌الله (عج) مهریز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی یزد، نخستین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان مهریز در سال ۹۷ با هدف تشریح برنامه‌های کتابخانه‌ها در هفته بزرگداشت مقام معلم و با حضور معاون فرماندار، اعضای انجمن و جمعی از مسئولان شهرستانی، در کتابخانه عمومی بقیه‌الله (عج) مهریز برگزار شد.

محمد زارع، معاون فرماندار در این جلسه اظهار داشت: تلاش برای رشد و تقویت فرهنگ کتابخوانی و توسعه کتابخانه‌ها، باید هدف تمامی دستگاه‌های فرهنگی باشد؛ شایسته است شخصیت‌های فرهنگی و مسئولان در این زمینه همگام با کتابخانه‌ها در پیشبرد و رشد برنامه‌های مطالعه‌محور تلاش کنند.

وی به مشکل حق انتفاع کتابخانه‌های عمومی مسجد امام حسین (ع) و روضه‌الشهدا (ع) مهریز اشاره کرد و گفت: ضروری است ناحیه مقاومت بسیج و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری کتابخانه‌های عمومی، جلسه‌ای با حضور هیئت‌امنای مسجد و مجتمع فرهنگی روضه الشهدا (ع) برگزار و نسبت به تمدید قرارداد واگذاری ۳۰ ساله کتابخانه اقدام کنند.

سعید قریشی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان مهریز نیز در این نشست از همراهی مسئولان شهرستان و اعضای انجمن در اجرای برنامه‌های کتاب‌خوانی تقدیر کرد و  گزارشی از روند اجرای مصوبات جلسات پیشین ارائه داد.

وی همچنین در بخشی از سخنان خود به تشریح برنامه‌های شاخص کتابخانه‌های عمومی در هفته معلم پرداخت. تجلیل  از معلمانی که بیشترین همکاری را با کتابخانه‌های عمومی در فعالیت‌های فرهنگی و کتابخانه‌محور داشته‌اند، برگزاری نشست کتاب‌خوان با معرفی کتاب‌های مهدویت در کتابخانه عمومی بقیه‌الله (عج) و معرفی دانش‌آموزان کتاب‌خوان و حضور آنان در برنامه‌های متنوع کتابخانه‌ها، از مهم‌ترین اقدامات کتابخانه‌های شهرستان مهریز در هفته معلم خواهد بود.

نخستین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان مهریز در سال ۹۷ با مصوباتی نیز همراه بود. ارائه و تدوین تقویم متمرکز شهرستانی برای برنامه‌ها، مسابقات کتاب‌خوانی و نشست‌های کتاب‌خوان با مسئولیت دستگاه‌های فرهنگی شهرستان؛ همکاری سه‌جانبه اداره کتابخانه‌های عمومی، ناحیه مقاومت بسیج و اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان برای تمدید قرارداد حق انتفاع ۳۰ ساله کتابخانه‌های مسجد امام حسین (ع) و روضه‌الشهدا (ع)؛ برپایی غرفه کتاب‌خوانی و معرفی کتاب در حوزه دفاع مقدس به مناسبت یادواره شهدای شهرستان در اوایل تیرماه از مهم‌ترین مصوبات این جلسه بود.

گفتنی است، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان مهریز با معرفی کتاب توسط دو تن از دانش‌آموزان برتر کتاب‌خوان شهرستان و اهدای هدیه و لوح تقدیر به اعضای انجمن پایان یافت.