یکشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۳

با نامه دعوت کتابدار؛

کودک ۱۰ ساله برای اولین بار به کتابخانه آمد

برنامه ترویجی کتابخانه عمومی اباعبدالله الحسین

فرناز راد کودک ۱۰ ساله در روستای جایدشت فیروزآباد با دعوتنامه اختصاصی، عضو افتخاری کتابخانه عمومی اباعبدالله حسین (ع) شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی فارس، محمدحسین بهرامی مسئول کتابخانه عمومی اباعبدالله الحسین (ع) در این باره گفت: تاکنون چند بار از دوستان فرناز راد که عضو کتابخانه هستند، شنیده بودم که او در این محله زندگی می کند و  بسیار علاقه دارد به کتابخانه بیاید؛ ولی به دلیل شرایط جسمی اش، اعتماد به نفس کافی ندارد.

او افزود: این موضوع فکرم را مشغول کرده بود، تصمیم گرفتم برایش دعوت نامه ای به همان زبان کودکانه تنظیم کنم. با خانواده اش در این خصوص گفت وگو کردم؛ زیرا دوست داشتم روز حضور فرناز در کتابخانه یک اتفاق زیبا در زندگی اش باشد.

بهرامی با بیان اینکه دعوتنامه عضویت در کتابخانه برای این کودک ارسال شد، افزود: این کودک علاقه مند با حضور در کتابخانه با چشم هایش دنبال کتاب های رنگارنگ می گشت و پس از انتخاب چند کتاب گفت «همیشه دلم می خواست همراه دوستانم به کتابخانه بیایم، زیاد تعریفش را شنیده بودم و از اینکه نمی توانستم بیاییم خیلی ناراحت بودم ولی الان احساس خیلی خوبی دارم».

مسئول کتابخانه عمومی اباعبدالله الحسین(ع) با اشاره به اینکه علاوه بر فرناز راد، خانواده او نیز عضو این کتابخانه شدند، عنوان کرد: به اعتقاد من رسالت کتابخانه عمومی پیش از هر مقوله ای، جذب افرادی است که تاکنون به کتابخانه نیامده اند. باید لذت بودن در کتابخانه را به افراد گوناگون بچشانیم و آن ها را با کتاب آشتی دهیم.

بهرامی خاطرنشان کرد: افراد بسیاری در اطراف ما وجود دارند که با توجه به علاقه بسیار به کتاب، تاکنون شرایط حضور در کتابخانه را نداشتند. باید برای این افراد برنامه های خاص داشت و با کتاب و کتابخانه به استقبال آن ها رفت.