یکشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۰

اجرای یک طرح خلاقانه توسط کتابخانه عمومی «قائمیه» اشکنان لامرد؛

روستای سبزگستران میزبان دومین پرواز کتاب شد

برنامه پرواز با کتاب در شهرستان لامرد فارس

دومین جلسه طرح خلاقانه پرواز کتاب کتابخانه عمومی قائمیه اشکنان لامرد با ارائه و معرفی کتاب های برتر در روستای سبزگستران پاقلات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی فارس، حسین قاسمی مسئول کتابخانه عمومی قائمیه در این باره عنوان کرد: کتابخانه عمومی قائمیه اشکنان کتاب ها و خلاقیت خود را در روستای سبزگستران پاقلات به پرواز درآورد.   در این برنامه مجموعه ای از ۲۰۰ عنوان کتاب کودک به نمایش درآمد و کودکان با انتخاب کتاب به کتابخوانی پرداختند.

 او اضافه کرد: در این برنامه قصه «هشت خصوصیت از خصایص ویژه» برای کودکان قصه گویی شد. این داستان پیامبر اعظم را به عنوان الگوی برتر انسان معرفی کرده که کودکان می توانند با در نظرگرفتن این خصوصیات به رفتار مناسب اسلامی و انسانی ترغیب شوند. جوانمردی و شجاعت، گذشت و بخشش، مهربانی، پاکیزگی، رفتار با مردم، وفاداری و اخلاق نیک از جمله خصوصیاتی است که  با استفاده از این کتاب  به کودکان معرفی و در قالب قصه آموزش داده شد.

مسئول کتابخانه عمومی قائمیه اشکنان با بیان اینکه اولین اردوی کتابخوانی کتابخانه قائمیه اشکنان با همکاری کانون های حضرت زینب(س) و کانون علامه جعفری اداره آموزش و پرورش اشکنان در روستای بدون کتابخانه کشکو برگزار شد، گفت: امسال دومین سالی است که طرح پرواز کتاب کتابخانه قائمیه در سطح روستاهای بدون کتابخانه یا کمتر برخوردار از منابع مکتوب برگزار شده و مورد استقبال کودکان و نوجوانان نیز واقع شده است.

به گفته قاسمی در این طرح با نمایش کتاب های کودک و نوجوانان، کودکان ساعاتی را در کنار کتاب می گذرانند و برنامه های متنوع نقاشی، مسابقات مختلف، قصه گویی و ... در طول یک نیم روز انجام می شود.